fbpx
Home Aktualności Uczniowie z Czarnowa cały rok zbierają surowce wtórne. – Chcemy by ziemia była czysta! – mówią.

Uczniowie z Czarnowa cały rok zbierają surowce wtórne. – Chcemy by ziemia była czysta! – mówią.

by Renata Hryniewicz
Uczniowie Sp Czarnów

1980 kg makulatury, 1580 kg butelek plastikowych PET, 62 kg baterii i 10 kg kartoników – tyle  surowców wtórnych w ubiegłym roku oddali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie do recyklingu. Podobnie jest każdego roku. – Chcemy, żeby ziemia była czysta. Nawet jak idę po mojej miejscowości Stańsk, to zawsze podnoszę papierek, albo butelkę, żeby wioska nie była zaśmiecona – mówi Hania Jędro, uczennica klasy 3 SP Czarnów.

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kresowian w Czarnowie zbierają przez cały rok surowce wtórne. I – jak się okazuje – nie tylko po to, żeby być nagrodzonym. 

Akcja zbierania surowców wtórnych w Czarnowie trwa już ładnych parę lat. Dzieci i młodzież tej szkoły ma już wpajane od zerówki, jak ważne jest, by takie surowce zbierać. 

Wszyscy wiemy, że największą nagrodą za zbieranie i segregowanie odpadów jest czyste środowisko, zdrowsze powietrze i ładniejsza okolica ale tradycyjnie jak co roku, chociaż z małym opóźnieniem z powodu epidemii, najaktywniejsi zbieracze otrzymali za swój wysiłek upominki. W tym roku również zachęcamy wszystkich do aktywnego zbierania: makulatura, butelki pet, baterie, kartony i kartoniki po napojach, płyty CD – czytamy na stronie FB szkoły.

Uczniowie ostatnio uczestniczyli także w akcji sprzątania ” kawałka ziemi” organizowanej przez Celowy Związek Gmin – CZG 12.  – W nagrodę dostałam zestaw długopisów żelowych ,komin, zestaw do geometrii – chwali się Hania. – Nagrody są fajne, ale nie chodzi o nie. Ważne, żeby wszyscy dbali o naszą planetę i ja tak będę robiła zawsze – dodaje trzecioklasistka. 

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice