Wakacje już tuż-tuż. To zwykle trudny czas dla zapracowanych rodziców, którzy nie mają w okolicach dziadków gotowych zająć się wnukami. Większość opiekunów wykorzystała już urlopy podczas narodowej kwarantanny, wielu zastanawia się i szuka odpowiedzi na pytanie co: począć z dziećmi podczas letniego wypoczynku?

Postanowiliśmy sprawdzić z jakich form wypoczynku będą mogli skorzystać w tym roku najmłodsi z gminy Słubice. Potwierdzoną i dobrą wiadomością jest, że przedszkola publiczne jak i te prywatne nie szykują w tym roku przerwy w funkcjonowaniu.

Kolonie i warsztaty w po PROstu

Dla dzieci w wieku 6-11 lat słubickie Stowarzyszenie po PROstu przygotowuje aż cztery 2-tygodniowe turnusy półkolonii, w programie m.in. warsztaty psychoedukacyjne, zajęcia artystycznie, pikniki, zajęcia sportowe i zajęcia z robotyki. Przygotowywane są również 2 turnusy skierowane do dzieci niepełnosprawnych.

Po Prostu
Półkolonie będzie organizowało stowarzyszenie po PROstu. Fot. po PROstu

Fun Factory edukacja i zabawa również powoli szykuje plan na wypoczynek, jednak szczegóły nie są jeszcze dograne. Informacja powinna pojawić się lada chwila.

Dla małych wielbicieli piłki nożnej Promet Keeper Academy by Miro Dębiec przygotował tygodniowy obóz, na którym podopieczni będą doskonalić swoje umiejętności bramkarskie. Niestety lista chętnych jest długa i… pełna.

Uśmiechnięta Planeta póki co szykuje się na otwarcie sali zabaw 12 czerwca i gorąco zaprasza w swoje progi, jednak ewentualne decyzje o organizacji wypoczynku będą podejmowane w ciągu najbliższych dni.

Uśmiechnięta Planeta To Miejsce Uwielbiane Przez Najmłodszych
Uśmiechnięta Planeta to miejsce uwielbiane przez najmłodszych

W trakcie planowania i przygotowywania różnych warsztatów (wokalnych, instrumentalnych, tanecznych, teatralnych i plastycznych jest Słubicki Miejski ośrodek Kultury.  Dokładne informacje podamy do końca tygodnia.

W tym roku nie będzie kultowego obozu

Smutną wiadomością jest, że obostrzenia sanitarne związane z zagrożeniem epidemiologicznym nie pozwalają w tym roku na organizację kultowego obozu harcerskiego organizowanego od ponad 30 lat przez słubicki hufiec ZHP. Każdego roku z tej formy wypoczynku skorzystało blisko 200 dzieci. Są jednak plany by zorganizować półkolonie w stylu harcerskim jednak ostateczne decyzje nie zostały podjęte. Wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz restrykcje zmieniają się jak w kalejdoskopie stąd tak trudno organizatorom podać jakiekolwiek szczegóły.

Autor: Ewa Zalewska