Niewiele ponad 40 km stąd znajduje się magiczne miejsce, przypominające polskie Mazury. To BAD SAAROW, tłumacząc wprost: uzdrowiskowe miejsce.

Miejsce o wdzięcznej nazwie BAD SAAROW (Bad oznacza Kąpiel) znajduje się u naszych sąsiadów, 45 kilometrów od Słubic. Może być znane słubiczanom dzięki termom, które chętnie jesienno- zimową porą odwiedzane są przez Polaków. Porą letnią z uroków jeziora Scharmützelsee (w wolnym tłumaczeniu jezioro sprzeczki/potyczki), korzysta wiele osób. 

Klimat tam panujący, czyste i pięknie położone jezioro Scharmützelsee, gdzie przy brzegu na jednej z wielu plaż można miło spędzić czas. Można się tam wybrać rowerem dookoła jeziora, pozwiedzać te mniejsze i te bardziej oblegane plaże. Tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Fot. Rafał Wojtyński

Raj dla motorowodniaków.

Bad Saarow swoim charakterem przypomina polskie Mazury. W rejonie jest dziesiątki wspaniałych jezior połączonych systemem kanałów. Jest to raj dla motorowodniaków i tych osób które lubią pływać łódką ( większą lub mniejszą), można też wypożyczyć łódki motorowodne(takie, na które trzeba mieć uprawnienia ale i takie, gdzie obejdzie się bez oraz wynająć Houseboat i zamieszkać na wodzie na kilka dni lub dłużej. Każde miejsce ma swój wyjątkowy klimat i dlatego też Bad Saarow przyciąga do siebie miłośników sportów wodnych. 

Kompleks sportów wodnych

Jeżeli twoja aktywność to połączenie sportu i wody, to świetnym miejscem może okazać się WakePark Petersdorf. Jeżeli jesteś fanem deski i wody to właśnie te połączenie może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Fot. Rafał Wojtyński

A może Park Linowy?

Bad Saarow to nie tylko jezioro i atrakcje związane z wodą, ale również miejsca na lądzie, gdzie całymi rodzinami można fajnie spędzić czas. Dla osób, które szukają wrażeń i adrenaliny odpowiednim miejscem będzie Arbora Kletterpark in Bad Saarow. Miejsce wypoczynkowe, pełne atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, czy dla ducha czy dla ciała, a może i dla głowy. 

Park Linowy

Bogata baza hotelowa

Wokół jeziora znajduje się ponad 70 hoteli, jest więc w czym wybierać. Wachlarz hoteli do wyboru od pięciogwiazdkowych hoteli SPA, po wynajem pokoi gościnnych, a nawet bardzo popularnych miejsc kempingowych. 

Fot. Rafał Wojtyński

Ciekawostki: 

Scharmützelsee to jezioro o błękitnej wodzie,które ma powierzchnię 12,1 kmkw, długość 10 km. oraz średniej głębokości 8,8 m a maksymalnej 29 m.

Jezioro swoją nazwę otrzymało gdy, podczas wizyty w ówczesnych niewielkich osiedlach Saarow i Piesków w 1881 roku poeta Theodor Fontane nazwał je Märkisches Meer, które jest nadal używane w reklamie turystycznej. Tak zwane obecnie Scharmützelsee w zatoce wsi Saarow to największy klub żeglarski w Brandenburgii. Nie tylko mieszkańcy Landu korzystają z wielu atrakcji, które zachęcają do spędzenia tam w mniej lub bardziej aktywny sposób swojego wolnego czasu