Co prawda lubuskie rozgrywki ligowe dobiegły w tym sezonie już końca, ale gra o stawkę ciągle toczy się w lokalnym pucharze. Już 18 lipca zarówno słubicka Polonia, jak i Spójnia z Ośna powalczą o najlepszą ósemkę turnieju.

W tym sezonie na etapie 1/8 finału nasz powiat reprezentują dwie ekipy- wspomniana Polonia, a także Spójnia Ośno Lubuskie. Obydwa zespoły awans zapewniły sobie jeszcze jesienią. „Duma Pogranicza” w pokonanym polu pozostawiła najpierw ekipę Urana Trzebicz, a następnie już w IV rundzie odprawiła z kwitkiem Czarnych z Witnicy. Spójnia natomiast rozpoczęła rozgrywki od wyjazdowego zwycięstwa z A-klasową Celulozą, by następnie w kolejnej rundzie pokonać w Międzyrzeczu miejscowego Orła.

W ten sposób obydwa na co dzień występujące w IV lidze zespoły zameldowały się w 1/8 finału. Spotkania tej fazy zaplanowano początkowo na wiosnę, ale oczywiście wszystko pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W związku z takim obrotem spraw zdecydowano, że mecze 1/8 odbędą się dopiero 18 lipca, ćwierćfinały 22 lipca, zaś półfinał 29 lipca. Finał natomiast zaplanowano na 5 sierpnia w Zbąszynku, który tym razem będzie gościć dwie najlepsze ekipy rozgrywek. Wszystko zatem rozegra się w bardzo krótkiej przestrzeni czasowej, bo przypomnijmy, iż już na 25 lipca zaplanowano również start nowego sezonu ligowego.

Z kim zagrają?

Polonia po awans do ćwierćfinału będzie musiała udać się do Żar. Miejscowy Promień to zespół występujący na co dzień w „okręgówce”, więc czysto teoretycznie grający wyżej słubiczanie powinni być faworytem tej konfrontacji. Z drugiej jednak strony gospodarze to ekipa, która na mecie sezonu ligowego (zakończonego po rundzie jesiennej) zajęła wysokie trzecie miejsce. Atutem lokalnych będzie też na pewno własne boisko, więc o awans do dalszych gier wcale może nie być tak łatwo.

PROMIEŃ ŻARY vs POLONIA SŁUBICE (18 lipca, godzina 18:00)

A Spójnia? Podobnie jak i Polonia również i zespół z Ośna będzie musiał udać się w podróż. Celem piłkarzy Spójni będzie Sława, gdzie występuje miejscowy Dąb Przybyszów- zespół zresztą świetnie znany zarówno zawodnikom ze Słubic, jak i z Ośna, gdyż ekipa ta na co dzień również grywa na IV-ligowym froncie. Jesienią, jeszcze w październiku Spójnia pokonała w lidze tę drużynę 2-1, ale wówczas spotkanie rozgrywano w Ośnie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce.

DĄB PRZYBYSZÓW vs SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE (18 lipca, godzina 18:00)