Dominika jest sportowym mecenasem naszego województwa. Mimo młodego wieku na koncie ma już wiele tenisowych sukcesów, w tym międzynarodowych i aż 7 medali Mistrzostw Polski. Żeby jednak Dominika mogła piąć się w górę potrzebny jest sponsor. 

Popularna „Dominatorka” jest nie tylko najlepszą zawodniczką (rocznik 2006) naszego województwa, ale całego makroregionu (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, wielkopolskie)!

Utalentowana zawodniczka GKT Smecz Górzyca jest od kilku lat reprezentantką Polski, obecnie U14, o którą co roku zabiegają najlepsze kluby Polski, a także kluby
z Niemiec.

Dominika Podhajecka. Fot. Archiwum prywatne.
Dominika Podhajecka. Fot. Archiwum prywatne.

Apel o pozyskanie sponsora

Ogromny talent Dominiki to wielki dar, ale dla niej, klubu i rodziny jest nie lada wyzwaniem, z którym nie łatwo sobie poradzić. Dziewczyna nie ma bowiem na co dzień jak wszystkie inne rywalki z czołówki Polski do dyspozycji kortów o nawierzchni turniejowej, kortów krytych, a nawet choćby hali. Zwyciężczyni wielu ogólnopolskich i niemieckich turniejów DTB nie ma tutaj również stałego trenera, który kiedykolwiek prowadził tak utalentowanego zawodnika, nie ma trenera przygotowania fizycznego, mentalnego, ani sparingpartnerów (nawet kilka lat starsi chłopcy nie grają tutaj na takim poziomie).

Dominika tylko okresowo trenuje w Poznaniu, co przynosi fantastyczne rezultaty sportowe. Wszystko to jednak pociąga za sobą znaczne środki finansowe związane z opłatą hotelu, wyżywienia, paliwa, kortów (70 zł/h) trenerów (tenisa i przygotowania motorycznego), czy pracy fizjoterapeutów. Jeden indywidualny 1,5 h trening kosztuje 210 zł, a Dominika czasami ma 3 treningi dziennie (ze względu na koszty często jednak grupowe, co zmniejsza efektywność, ale obniża koszty). Do tego dochodzą oczywiście ogromne koszty wyjazdów na turnieje (kilkudniowe zawody – paliwo, opłaty autostradowe, hotele, wyżywienie, wpisowe, korty) oraz sprzętu: zakup naciągów i usługa naciągania, piłek, owijek itp.

Koszt szkolenia naszej reprezentantki Polski to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Mimo wszystkich przeciwności Dominika nie poddaje się i walczy najlepiej jak potrafi, dlatego GKT Smecz Górzyca zwraca się do Państwa o wsparcie i patronat nad rozwojem kariery Dominiki:

Zwracamy się z prośbą o wsparcie startów turniejowych naszej reprezentantki. Trzynastolatka będzie brała udział wyłącznie w zawodach najwyższej rangi, a więc Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych i to w kategorii starszej (Kadetek – do lat 16-u), a także turniejach Tennis Europe (najbliższe starty: Holandia, Niemcy, Litwa oraz Polska).

W ramach wzajemnej współpracy klub Smecz proponuje (w zależności od zaangażowania)

 • promowanie sponsora w lokalnej telewizji i prasie,
 • reklamy stacjonarne przy drodze krajowej i na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy,
 • reklama na samochodzie,
 • informacje i podziękowania dla Sponsora na kilku stronach internetowych, a także
  w mediach społecznościowych,
 • reklamę Sponsora poprzez logotypy umieszczone na strojach i sprzęcie zawodniczki,
 • udostępnienie wizerunku tenisistki w kampanii promocyjnej bądź reklamowej firmy,
 • zamieszczenie logo sponsora na stronie internetowej www.tenispodhajeckich.pl
  i na Facebooku,
 • zamieszczenie przekierowania na stronę internetową sponsora,
 • udostępnienie zdjęć z zawodów z widocznym logo sponsora, w tym możliwość z rozpoznawalnymi sportowcami, czy gwiazdami tenisa
 • otwarcie na inne pomysły i formy kształtowania pozytywnego wizerunku firmy.

Klub tenisistki w każdej chwili gotowy jest do kontaktu, rozmów i uzgodnienia ewentualnych szczegółów współpracy oraz wsparcia (e-mail: gkt.smecz@wp.pl – tel. 604 071 319).

Dominika z Igą Świątek i prezesem Polskiego Związku Tenisa
Dominika z Igą Świątek, reprezentantką Polski seniorek (obecnie zajmuje 49 miejsce w światowym rankingu WTA) i Prezesem Polskiego Związku Tenisowego Mirosławem Skrzypczyńskim

Osiągnięcia Dominiki

Zawodniczka Górzyckiego Klubu Tenisowego SMECZ (Stowarzyszenia Kultury Fizycznej) jest czołową tenisistką Polski, która od 2017 r. była powoływana regularnie do kadry Polski Skrzatek U12!

Trzynastolatka jest obecnie reprezentantką Polski U14!

Dominika Podhajecka jest:
wicemistrzynią Polski Młodziczek w Drużynie (08.09.2019 Gdańsk),
– wicemistrzynią Polski Skrzatek w Drużynie (09.2018 Gdańsk),
brązową medalistką Mistrzostw Polski Skrzatek w grze podwójnej (Kołobrzeg),
wicemistrzynią Polski Krasnalek w singlu (Piotrków Trybunalski),
wicemistrzynią Polski Krasnalek w deblu (Piotrków Trybunalski),
wicemistrzynią Polski Krasnalek w singlu (HMP Puszczykowo),
wicemistrzynią Polski Krasnalek w deblu (HMP Puszczykowo),
zwyciężczynią lub medalistką wielu Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w singlu i deblu w różnych kategoriach wiekowych (Krasnalek, Skrzatek, Młodziczek i Kadetek (Warszawa, Puszczykowo, Smolec, Poznań, Bielsko Biała, Pszczyna, Szczecin, Lubin, Zielona Góra, Szamotuły, Toruń, Złotoryja, Szczecinek, Górzyca, Sobota, Bydgoszcz, czy Wrocław),

Osiągnięcia międzynarodowe:

reprezentowanie Polski w turniejach Tennis Europe, w których rywalizują zawodnicy z całego świata,
brązowa medalistka w grze podwójnej Tennis Europe do lat … 16 w Chorwacji (w debiucie jako… najmłodsza zawodniczka turnieju – 13 lat,
ćwierćfinał gry pojedynczej Tennis Europe U14 w Sobocie k. Poznania (najlepsza Polka – luty 2020),
ćwierćfinał gry pojedynczej Tennis Europe U14 INTIME Tennis Direct Junior Open Zoetermeer w Holandii (najliczniejsza kategoria – drabinki na 64 turniej główny + 64 eliminacje – luty 2020, największy turniej Dominiki, pokonanie czołowych tenisistek Europy),
ćwierćfinał gry pojedynczej Tennis Europe International Playsight Cup U14
w Hoehr-Grenzhausen koło Koblenz (wrzesień 2019 r.) po pokonaniu tenisistki ze ścisłej czołówki Europy rocznika 2006! Potężna Rumunka – Diana Maria ILIE rozstawiona w zawodach z nr 4 to finalistka aż …11-u turniejów Tennis Europe w deblu bądź singlu i z 6-oma tytułami,
ćwierćfinał gry pojedynczej Tennis Europe U12 (sierpień 2018 Gdańsk – ulegając jedynie zwyciężczyni zawodów – nr 3 rankingu Tennis Europe),
zwyciężczyni turnieju SCHWAPP TENNIS SERIES 2018 do lat 16-tu w Fürstenwalde (Niemieckiego Związku Tenisowego – Deutscher Tennis Bund – DTB – grudzień 2018).
zwyciężczyni turnieju LTTC Rot Weiss Kids CUP w Berlinie do lat 12-u (zawodów Niemieckiego Związku Tenisowego – DTB grudzień 2018),
– reprezentowanie Polski i 2 miejsce w drużynowym międzynarodowym turnieju na Cyprze (sierpień 2019),

Dominika w miarę możliwości czasowych reprezentuje równocześnie (z powodzeniem – zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Berlina U15 i U18) barwy LTTC „Rot-Weiss” Berlin jednego z największych i najstarszych klubów tenisowych świata. Wcześniej wspomagała w drużynówkach … chłopców w klubie w Frankfurcie nad Odrą.

Dominika jest nie tylko najlepszą zawodniczką (rocznik 2006) naszego okręgu, czy województwa ale całego makroregionu (lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, wielkopolskie)!

Jest też wielokrotną mistrzynią województwa do lat 12 oraz 14 lat w singlu oraz w grze podwójnej (często ze starszymi rocznikami)!

Reprezentantka Polski U14 została również w roku 2019 wyróżniona za swoje osiągnięcia sportowe przez Marszałka Województwa Lubuskiego.

Od najmłodszego wieku wyróżniała się w kraju wygrywając kilkanaście turniejów ogólnopolskich Tenis10 (Warszawa, Katowice, Poznań, Szczecin, Zielona Góra, Sobota, Chodzież, czy Puszczykowo).

Czytaj też: Świetny powrót Dominiki po długiej przerwie i kontuzji!

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.