Czasami bywa w naszym życiu tak, że ważny ślad w naszym sercu pozostawi przypadkowo spotkany człowiek, który miał zaistnieć w naszym życiu dosłownie na małą chwilę..

Nigdy nie wiesz co przyniesie dzień, czego Cię nauczy, jaki ślad i znaczenie pozostawi, kogo los postawi na Twojej drodze i w Twojej przestrzeni…

Czasem rozmowa z kimś zupełnie obcym albo sytuacja, w której los postawił Cię bez zapowiedzi mogą sprawić, że nie będziesz już tym samym człowiekiem.
I nie tylko w kontekście tragedii. Pozytywne tupnięcia także bywają najmniej niespodziewane.

Ale warto też pamiętać, że Ty też możesz pozostawić w kimś swój ślad.
Możesz kogoś zainspirować (tak właśnie Ty)! Możesz sprawić, że urosną komuś skrzydła, możesz dać pozytywnego kopniaka na całe jego życie, możesz okazać się przykładem i motywacją do zmian, możesz być tym co pozostawi jeden z ważniejszych śladów w czyimś życiu.
Nie kto inny tylko właśnie TY!

Dobrze byłoby gdyby życie rzucało nam pod nogi tylko dobre momenty i zdarzenia , ale tak nie jest. Te skomplikowane, te niechciane, te traumatyczne trzeba przepracować, trzeba stawić im czoła, żeby bolesne zdarzenia, bądź ciąg zdarzeń nie niszczyły każdego kolejnego dnia i Twoich pragnień .
Szukaj pomocy, nie bądź z tym sam. Bo, co przykryjesz warstwą „jakoś to będzie, trudno” powróci ze zdwojoną siłą w chwili słabości albo dopadnie w momencie kiedy życie przyniesie nowe znaki zapytania…

Życie jest zbyt krótkie, żeby odpuścić, żeby się poddać. Żeby przestać chcieć. Nie poddawaj się nigdy. Walcz o siebie, o swoje zdrowie, o swoje granice, o swoje dobro, o siebie!

Każdy człowiek może być lekcją, każda sytuacja może nas czegoś nauczyć i to nie musi być wcale banałem jeśli przyjrzysz się tak z bliska i uczciwie jak wiele lekcji już wyciągnąłeś w swoim życiu i jak wiele śladów już pozostawiłeś!

Zostaw komuś oo sobie „na pamiątkę”:

Uśmiech,
Dobre słowo,
Życzliwe spojrzenie,
Słowo uznania i pokrzepienia,
Komplement,
Swoje wysłuchanie i uważność
Kawałek serca…

Bądź dobrym śladem w czyimś życiu.

Dobrego, pięknego dnia ❤️❤️❤️