30 sierpnia o godz.10.30 Stowarzyszenie Sportowe Agrafka Chartów oraz sołectwo Chartów przeprowadzi charytatywny bieg Szlakiem Bielika. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację leśniczego Jacka. Patronem medialnym biegu został portal I Love Słubice.

To już piąta edycja biegu. Każdego roku udział w biegu bierze coraz więcej osób ( w 2018 udział wzięło 50 osób, w ubiegłym roku 90). – Bieg ma szczytny cel, więc staramy się go nagłaśniać, żeby uczestniczyło w nim coraz więcej osób. I się udaje – mówi organizator Krzysztof Skrzypnik. 

Cel faktycznie jest szczytny. W tym roku cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację leśnika Jacka, który kilka lat temu udar. Rehabilitacja pozwoli mu w jakimś stopniu odzyskać sprawność, ale jest ona zbyt droga, by mógł sam sobie opłacić. 

– Jacek obecnie mieszka w pobliskim Radachowie. Był leśniczym Chartowa. To bardzo dobry człowiek. Potrzebuje pomocy i my postanowiliśmy w tym roku dochód z biegu przeznaczyć dla niego – mówi K. Skrzypnik. 

Żeby wziąć udział w biegu należy wpłacić wpisowe, które wynosi 25 zł. Wpłaty należy dokonać w biurze zawodów, które będzie czynne od 9:00 w dniu zawodów. Zapisywać można się poprzez wiadomość na profilu Facebookowym Krzysztofa Skrzypnika. Można też zrobić to telefonicznie pod nr tel. 501 557 207.

Start i meta biegu: Plac sportowy – jezioro Radachowskie. Dystans 5,2 km.

Uwaga: Bieg może być odwołany, gdy będzie obowiązywał reżim sanitarny, o czym uczestnicy biegu zostaną poinformowani z parotygodniowym wyprzedzeniem.

Zobaczcie jak bieg wyglądał w ubiegły roku.