1

Pod koniec ubiegłego roku Słubicom przybyła kolejna ekipa kochająca sport. Tym razem chodzi o drużynę MTB, czyli kolarstwa górskiego. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Piotr Grzegorczyk, który w tym sporcie działa z powodzeniem już wiele lat.

Jak „donosi” nam pomysłodawca i lider Piotr Grzegorczyk drużyna powstała w 2019 r, z jego inicjatywy i przyjęła nazwę „Medlook Cycling Team”. Piotr w ostatnich latach był częścią znanej w Polsce drużyny MTB 2×3 Racing Team.

– Celem było stworzenie amatorskiej drużyny składającej się z – co ważne – lokalnych utalentowanych zawodników, którzy mogliby rywalizować z najlepszymi drużynami w zachodniej Polsce. Celem na 2020 r. jest zdobycie pierwszego miejsca drużynowo w Zachodniej lidze MTB. Na razie plan się udaje -mówi P. Grzegorczyk.

Po dwóch etapach  drużyna zajmuje pierwsze miejsce.

– Kolejny etap już 08 sierpnia w Przytocznej, do którego w dniach 01-09.08. zawodnicy będą przygotowywać się na mikrozgrupowaniu w Szklarskiej Porębie – dodaje Grzegorczyk.

Warto poznać skład drużyny:

Piotr Grzegorczyk, Dariusz Kos, Marcin Bilski. Dariusz Szymański. Jakub Struch i Jakub Komar.

Tytularnym sponsorem drużyny jest Salon Optyczny Medlook w Słubicach, a sponsorami wspierającymi: Centrum medyczne Prespo w Słubicach. dystrybutor Odżywek sportowych Enervit, producent opraw i szkieł okularowych Jai Kudo.

Życząc spełnienia głównego celu liczymy oczywiście na inne sukcesy w wyścigach MTB, które odbywają się niemal co tydzień w całym naszym i sąsiednich województwach. Oczywiście o wynikach będziemy w naszym portalu na bieżąco informować.