Do końca września droga od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z os. Świerkowym będzie zamknięta dla samochodów. A to za sprawą przebudowy ul. Mieszka I, przy której gmina przebuduje drogę i zbuduje rondo.

Prace rozpoczną się od budowy kanalizacji deszczowej, która w tym miejscu jest konieczna. Pomimo utrudnień w ruchu kołowym, które potrwają aż do września  mieszkańcy ul. Mieszka I, będą mieli umożliwiony dojazd do swoich posesji.

Kolejne utrudnienia czekają od października do listopada mieszkańców ul. Jagielończyka i Konstytucji 3 Maja.

– W II etapie prac zamknięty będzie odcinek drogi od ul. Jagiellończyka, a dokładniej skrzyżowanie przy os. Świerkowym do ul. Konstytucji 3 Maja. Wtedy będzie to mniej uciążliwe, bo będzie już można korzystać z objazdu wyremontowaną właśnie przez gminę ulicą Jagiellończyka – informuje rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Warto przemęczyć

Jakie będą wyniki tych prac i utrudnień z nimi związanych?

Na ul. Mieszka I będzie asfaltowa nawierzchnia, nowe chodniki z wjazdami na posesje, przy drodze będzie też nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa – wylicza rzeczniczka. -Natomiast niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Mieszka I z Konstytucji 3 Maja i Jagiełły zamieni się w rondo. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci, które chodzą do znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 – dodaje.

Przetarg wygrała lokalna firma Eurokop Invest.