Już od wielu lat nie ma chyba miesiąca by Koło PZW nr 2 ze Słubic nie zorganizowało jakiegoś wędkarskiego wydarzenia. Jeśli nawet tak nie jest, to nadrabiają statystyki kilkoma zawodami w jednym z nich. Dziś nad wszystkim czuwa bardzo zaangażowany Zarząd i dziesiątki członków Koła starając się nie tylko robić wydarzenia dla wędkarzy, ale również angażować do wspólnych akcji mieszkańców Gminy i całego Powiatu Słubickiego. Mamy dla Was bogatą fotogalerię z ostatnich 10 lat.

W każdym roku już od wielu lat organizują kilkanaście wszelkiego rodzaju zawodów wędkarskich głównie dla dorosłych, ale słynny już i bardzo popularny jest Festyn Wędkarski dla dzieci odbywający się zawsze w okolicy Dnia Dziecka. Dziś jednak skupimy się na tych nieco starszych…

Zobacz inne galerie:

Memoriał siatkarski wspaniałego człowieka…

Wizyta obecnego prezesa PIS-u Jarosława Kaczyńskiego w Słubicach w 2010 roku

Miejski basen w Słubicach na fotografiach z lat 2012-2016

To, że Słubice wędkarzami stoi jest oczywiście bardzo naturalne. Nasza wspaniała rzeka Odra daje bardzo wiele możliwości organizowania różnych zawodów, spławikowych, spinningowych, podlodowych (na wielu okolicznych jeziorach, choć zimy ostatnio temu nie sprzyjają). Wędkarze łowią od wczesnych godzin porannych, łowią też w nocy, a także są animatorami wielu akcji związanych z czystością zbierając góry śmieci nad brzegiem Odry. Co roku również zazwyczaj pod koniec roku podsumowują cały sezon wręczając trofea najlepszym zawodniczkom i zawodnikom, a także podziękowania swoim sponsorom. Za tym wszystkim w niemal 99% stoi Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 2 ze Słubic.

Dziś na czele tego koła stoi prezes Ryszard Płaczkowski, który kilka lat temu zamienił się rolami z Arturem Fornalczykiem. Warto dodać, że swego czasu w Słubicach działało również Koło nr 1, jednak jego działalność dziś jest bardzo znikoma.

Postanowiliśmy przejrzeć nasze archiwum foto związane z imprezami wędkarskimi na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pozdrawiamy tych i te (bo panie w tym sporcie są bardzo aktywne), którzy są na fotkach, a kibicom życzymy miłego oglądania. Być może ktoś dzięki temu załapie wędkarskiego bakcyla.