Wczoraj około godz.9.00 słubicka drogówka zatrzymała 31-latkę, która przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym. Kara jest surowa. Kobieta na trzy miesiące została pozbawiona uprawnień do kierowania pojazdami, zapłaci mandat w wysokości 500 zł, a dokładkę na jej koncie przybyło 10 punktów karnych. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, dokonywali pomiaru prędkości w Sułowie. „Około godziny 9 policjanci  zauważyli samochód marki Volkswagen, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 40 km/h miał 92 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazała się 31-letni kobieta” – czytamy na stronie internetowej słubickiej policji.

Za przekroczenie prędkości zatrzymanie prawa jazdy po raz pierwszy następuje na 3 miesiące. „Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu” – informuje policja.