Jeszcze przed chwilą emocjonowaliśmy się półfinałową rywalizacją, w której słubicka Polonia walczyła o finał tych rozgrywek z Wartą Gorzów. Minęło raptem kilka tygodni i gra o lokalny puchar rozpoczęła się na nowo. W tym tygodniu swoje spotkania w ramach II rudny rozegrały wszystkie kluby z naszego powiatu, które występują zarówno na poziomie IV ligi, jak i A-klasy.  

Na wstępie należy wyjaśnić, że zarówno Polonia, Spójnia, jak i Ilanka były na tym etapie rozstawione. Poskutkowało to wylosowaniem zespołów w teorii słabszych, choć o awans trzeba było powalczyć na wyjazdach. Nasi IV-ligowcy poradzili sobie jednak bez większych problemów gromiąc swoich rywali i pewnie meldując się w III rundzie rozgrywek. Najbardziej okazale zwyciężyła bezdyskusyjnie Spójnia, która w Strzelcach Krajeńskich rozbiła miejscowego Łucznika aż 8-0. Bardzo pewne zwycięstwo odniosła też Ilanka pokonując na wyjeździe Różę Różanki 5-1. Nieco więcej problemów z awansem miała za to słubicka Polonia, która jednak również zwyciężyła pokonując ekipę A-klasowego Zewa Dąbroszyn 5-3.

Trzy zwycięstwa i walkower

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Jeśli chodzi o zespoły występujące na co dzień w A-klasie to tutaj również mamy powody do zadowolenia. I to jakie! Zarówno Odra Górzyca, jak i Zieloni z Lubiechni Wielkiej odnieśli spektakularne zwycięstwa gromiąc swoich przeciwników. Ci pierwsi nie dali żadnych szans Pionierowi Zwierzyn rozbijając gospodarzy aż 7-0, natomiast ci drudzy, również na wyjeździe pobili Iskrę Głuchowo w stosunku 6-1. Z awansu może cieszyć się także SKP, które 3-2 pokonało rezerwy Stilonu Gorzów. Swoich meczy nie rozegrały natomiast Zorza Kowalów oraz Chrobry Drzeńsko. Spotkanie tych pierwszych z rezerwami Pogoni Skwierzyna zostało przełożone na 9 września, zaś Chrobry swój mecz z pierwszą drużyną Stilonu oddał walkowerem. Poniżej komplet wszystkich wyników z udziałem naszych zespołów:

Zew Dąbroszyn vs Polonia Słubice: 3-5

Łucznik Strzelce Krajeńskie vs Spójnia Ośno Lubuskie: 0-8

Róża Różanki vs Ilanka Rzepin: 1-5

Pionier Zwierzyn vs Odra Górzyca: 0-7

Iskra Głuchowo vs Zieloni Lubiechnia Wielka: 1-6

SKP Słubice vs Stilon II Gorzów: 3-2

Pogoń II Skwierzyna vs Zorza Kowalów: (spotkanie przełożone)

Chrobry Drzeńsko vs Stilon Gorzów: walkower dla gości

Mecze III rundy zaplanowano na 16 września.