?????????????????????????????????????

Stadion SOSiR Słubice był areną kolejnych, tradycyjnych już zawodów lekkoatletycznych sportowców niepełnosprawnych. Głównymi organizatorami tego wydarzenia jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” oraz Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”.

III Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski odbyła się w Słubicach w dniach 12-13 września. Do naszego miast przybyła grupa ponad 100 zawodniczek i zawodników z całego kraju, wystąpiło również kilku zawodników z Czech.

Wśród uczestników jak zwykle nie zabrakło lekkoatletów, którzy zdobywali medale Paraigrzysk, Mistrzostw Świata czy Europy.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

– Dla Słubic był to wspaniały pokaz aktywności startujących zawodniczek i zawodników, którzy pokazali, że sport jest dla nich wielką radością. „Bo nam się chce” – odpowiadali uczestnicy zawodów, a my jako odpowiedzialni za organizację wydarzeń sportowych powinniśmy z naszych paralekkoatletów brać przykład- komentuje Ryszard Chustecki z SOSiR-u.

Najlepszym po przeliczeniu  wyników w specjalnych tabelach punktowych wręczono nagrody. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć sportowców gorzowskich, którzy na co dzień trenują pod okiem głównego trenera Zbigniewa Lewkowicza. Jemu i innym dziękował R. Chustecki podczas uroczystego otwarcia, które odbyło się w sobotę o godz. 13.00.

– Dziękuje Jurkowi Jankowskiemu- Przewodniczącemu Zarządu GZSN „START”, Zbyszkowi Lewkowiczowi- trenerowi Kadry Narodowej i jednocześnie dyrektorowi sportowemu zawodów, Tomkowi Lubowskiemu- sędziemu głównemu zawodów, Andrzejowi Szczęsnemu- delegatowi technicznemu PZLA, Ewie Chusteckiej- Radnej Rady Miejskiej w Słubicach, Wiesławowi Kołoszy- Przewodniczącemu Rady Powiatu Słubickiego, Mariuszowi Olejniczakowi- Burmistrzowi Słubic za obecność, wspólną troskę i gorące kibicowanie naszej Polskiej przyszłości Paraolimpijskiej – wymieniał podczas otwarcia Chustecki.

Jako, że sezon startowy 2020 kończy się, życzymy wszystkim sportowcom pracowicie i w zdrowiu przygotowań jesienno- zimowych przed kolejnymi startami w 2021 roku.