Szesnasty dzień września przyniósł rozstrzygnięcia III rundy w rozgrywkach lubuskiego Pucharu Polski. Awans do dalszych gier zapewniła sobie rewelacyjna w tym sezonie Ilanka Rzepin oraz zespół Odry Górzyca. Za burtą zaś pucharowych bojów znalazły się ekipy z Kowalowa, Lubiechni Wielkiej oraz słubickiego SKP.

To nie była łatwa pucharowa środa dla klubów z naszego powiatu. Zaledwie dwa nasze zespoły zapewniły sobie awans do IV rundy tych rozgrywek. Tradycyjnie już w tym sezonie z możliwie jak najlepszej strony pokazali się zawodnicy Ilanki, którzy w lokalnych derbach rozbili na wyjeździe Zorzę Kowalów aż 7-0. Po niezwykle zaciętym meczu w Rąpinie (gmina Drezdenko) promocję do dalszych gier wywalczyła również Odra Górzyca. Tyle szczęścia nie miała za to Spójnia Ośno Lubuskie, która po niezwykle ciężkim spotkaniu oraz dogrywce uległa w Gorzowie miejscowemu Stilonowi 3-2. Dobrych humorów nie mogą mieć też sympatycy SKP, którego to zwodnicy zostali rozgromieni przed własną publicznością aż 8-0. Katem słubiczan okazała się być ekipa występującego na co dzień w „okręgówce” Piasta Karnin.

Polonia „przełożona”

Wyjazdowy mecz słubickiej Polonii z Orłem Międzyrzecz został przełożony. Powodem takiej decyzji była ogólnopolska konferencja trenerska wraz z kursami dla szkoleniowców, która odbyła się tego dnia w Międzyrzeczu. Spotkanie zostało przeniesione na 22 września (wtorek).

Szczęśliwy los Ilanki i pech Odry

W piątkowe popołudnie rozlosowano kolejny zestaw pucharowych par. I tak już 30 września, w ramach IV rundy Ilanka rozegra kolejny wyjazdowy mecz tym razem ze Spartakiem Deszczno (klasa okręgowa). Dużo cięższe zadanie czeka za to zawodników z Górzycy, którzy zagrają co prawda przed własną publicznością, ale ich rywalem będzie występująca w IV lidze Pogoń Skwierzyna (dla odmiany Odra to ekipa występujący na poziomie A-klasy). Natomiast zwycięzca konfrontacji Orzeł Międzyrzecz – Polonia Słubice zmierzy się z triumfatorem spotkania GKP Bogdaniec – Warta II Gorzów. Przypomnijmy, że klub, który sięgnie w tym sezonie po lubuski Puchar Polski zagra w następnej jego odsłonie, ale już na szczeblu centralnym.  Poniżej komplet wszystkich środowych wyników, które stały się udziałem ekip z naszego powiatu.

Zorza Kowalów vs Ilanka Rzepin: 0-7

Leśnik Rąpin vs Odra Górzyca: 3-4

Stilon Gorzów vs Spójnia Ośno Lubuskie: 3-2 (po dogrywce)

SKP Słubice vs Piast Karnin: 0-8

FC Kursko vs Zieloni Lubiechnia Wielka: 3-1

Orzeł Międzyrzecz vs Polonia Słubice (mecz przełożony na 22 września)