Gmina dostała dofinansowanie  w kwocie 2,9 mln zł na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr.3. Już niebawem rozpoczną się prace! 

Wspomniane dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który powstał, żeby zmniejszyć finansowe skutki pandemii COVID -19 w samorządach.

– Kluczem przy dzieleniu pieniędzy z tego funduszu było m.in. to, ile środków z budżetu, dany samorząd przeznacza na inwestycje – tłumaczy skarbnik gminy Słubice Rafał Dydak. – U nas są to spore kwoty – w tym roku na inwestycje mamy prawie 23 mln zł – dlatego i otrzymana dotacja jest tak duża – dodaje. 

Jak informuje rzeczniczka magistratu Beata Bielecka budowa sali sportowej ma potrwać do końca przyszłego roku. Ogólnie będzie kosztować ponad 4,8 mln zł. Będzie to sala o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup.
W budynku (cały ma mieć powierzchnię ponad 900 mkw) zaprojektowano ponadto salę da zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą tam też mogli korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym. Przetarg wygrała firma Exalo Drilling S. A.

To kolejna tego typu inwestycja realizowana w naszej gminie. Od kilku tygodni nowiutką halą sportową mogą się już cieszyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. 

Jakie są inne inwestycje przeprowadzane w gminie? Zobacz: Gmina nie śpi. Jedne inwestycje się skończyły, inne zaczynają. Co się dzieje w mieście?