????????????????????????????????????

Nowy asfalt na prawie 1 km drogi, 200  metrów nowego chodnika, nowe barierki – takie oto zmiany na ul. Sportowej. Gmina na ten cel dostała dofinansowanie w wysokości ponad 216 tys. zł.  – Resztę dołożymy z własnego budżetu – zapewnia burmistrz Mariusz Olejniczak. 

 – Wczoraj burmistrz podpisał umowę z Karolem Jankowskim, prezesem firmy Kontrakt z Krosna Odrzańskiego, która wygrała przetarg. Do końca listopada firma wymieni górną warstwę nawierzchni, od ulicy Obozowej do przebudowanego odcinka ulicy Sportowej przy wjeździe na cmentarz. Położy tam nowy asfalt na ponad 900-metrowym odcinku drogi – informuje nas Beata Bielecka, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach.   – Z kolei, przy drodze, w kierunku cmentarza, przebuduje ponad 200 metrów chodnika, a na łuku drogi w kierunku lodowiska postawi barierki, które uniemożliwią wjazd samochodów na pobocze, zapewniając bezpieczeństwo pieszym – dodaje.

Rzeczniczka przypomina też o Remont zeszłorocznej inwestycji na sąsiedniej ulicy Obozowej.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

– Wówczas, dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych (361 tys. zł) gmina wyremontowała ponad 750- metrowy odcinek drogi, od skrzyżowania ul. Obozowej ze Sportową do ronda przy hotelu Horda. Od skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Poziomkową do ronda zbudowała też chodnik.

Czytaj też: Dobre wieści! Gmina dostała dodatkowe 2,9 mln zł na salę sportową przy SP 3. Zaraz ruszają prace!