Do zdarzenia doszło 8 października w godzinach popołudniowych. Mężczyzna trzymając w ręku nóż groził policjantom, ze odbierze sobie życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili odebrali nóż, zapobiegając tym samym tragedii. 

Akcja toczyła się w jednym ze słubickich mieszkań. Około 17.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Pod wskazany adres skierowano partol drogowy.

– Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, podbiegła do nich roztrzęsiona kobieta, która wołała o pomoc i prosiła policjantów o uratowanie jej konkubenta. Ten chwilę, przed przyjazdem funkcjonariuszy wyszedł z domu grożąc, że odbierze sobie życie. Mundurowi od razu przystąpili do działania, bo wiedzieli, że od ich reakcji może zależeć ludzkie życie – informuje oficer prasowy  Magdalena Jankowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w ogrodzie. Desperat trzymał w ręku ostry nóż i groził odebraniem sobie życia. Podczas dialogu policjanci wyczuli moment, chwycili mężczyznę i odebrali mu ostre narzędzie.

– Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Okazało się, że był nietrzeźwy, a powodem jego zachowania były kłopoty rodzinne – czytamy w relacji rzeczniczki.  – Policjanci wykazali się w tak trudnej sytuacji opanowaniem oraz skutecznym i zdecydowanym działaniem. Dzięki fachowemu podejściu do niezwykle trudnej interwencji zostało uratowane ludzkie życie.