W związku z pandemią starostwo powiatowe ograniczyło obsługę interesantów. Zmiany wprowadzono również w urzędzie miejskim. 

– Z powodu pandemii koronawirusa burmistrz Mariusz Olejniczak będzie przyjmował mieszkańców na innych zasadach niż dotychczas. Termin trzeba uzgodnić telefonicznie dzwoniąc do sekretariatu Urzędu Miejskiego, na nr tel. 95 737 20 18 – poinformowała media rzeczniczka magistraty Beata Bielecka.

Przyjęcia będą się odbywać w poniedziałku, od 15.00 do 16.45, co 15 minut.

Urząd miejski  informuje też, że w przyszły poniedziałek (26 października) interesantów będzie przyjmować zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka ponieważ  burmistrz Mariusz Olejniczak uczestniczyć będzie w tym czasie w posiedzeniu komisji rady miejskiej.

O zmianach w funkcjonowaniu całego urzędu pisaliśmy kilka dni temu: Od poniedziałku zmienią się zasady przyjmowania interesantów w Urzędzie Miejskim [KOMUNIKAT]

Z kolei od jutra (20 października)  Starostwo Powiatowe w Słubicach ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. 

„W przypadkach, w których jest to możliwe, zalecamy załatwienie spraw poprzez internet, za pośrednictwem platformy ePUAP, poczty elektronicznej, telefonicznie lub w formie korespondencji tradycyjnej, przekazanej za pośrednictwem operatora pocztowego lub złożonej bezpośrednio do skrzynki znajdującej się w budynku starostwa, przy głównym wejściu” – apeluje starostwo.

Obsługa interesantów może być realizowana osobiście tylko w szczególnych przypadkach – po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie.

Zmiany również w  Wydziale Komunikacji i Dróg w budynku przy ul. Piłsudskiego 19. Obsługa interesantów w zakresie ewidencji pojazdów realizowana jest w pokoju nr 8 (Biurze Obsługi Interesanta), bez systemu kolejkowego i możliwości rezerwacji przez internet, natomiast  w zakresie ewidencji kierowców obsługa odbywa się  w pokoju nr 6.