Ostatni weekend przyniósł zwycięstwa zarówno ekipie słubickiej Polonii jak i Ilance Rzepin. Swojego spotkania nie rozegrała natomiast ośniańska Spójnia w kadrze, której odnotowano przypadki Covid-19.

Mecz w Sulęcinie mógł być dla podopiecznych trenera Żłobińskiego dobrą okazją do zdobycia kolejnych ligowych punktów. Zespół Stali to w końcu ligowy outsider, ale ostatecznie do konfrontacji gospodarzy ze Spójnią jednak nie doszło. Wszystkiemu winien oczywiście koronawirus, który już nie pierwszy raz przecież krzyżuje plany naszym ligowcom.

Bo zawsze gra się do końca…

Swoje spotkanie rozegrała natomiast Polonia, która powróciła ze Skwierzyny z kompletem punktów. Mecz z lokalną Pogonią nie należał jednak do najłatwiejszych i wydawało się już, że podopieczni Andrzeja Wypycha będą wracać do Słubic tylko z remisem. Tymczasem w samej końcówce, dokładnie w ostatniej akcji meczu bramkę na wagę zwycięstwa dla słubiczan strzelił niezawodny Przemysław Begier. Pogoń-Polonia 0-1!

Pogoń Skwierzyna vs Polonia Słubice: 0-1

Udany powrót

Oj musieli być głodni gry zawodnicy z Rzepina! Dwa tygodnie temu mecz Ilanki odwołano, zaś w zeszłym tygodniu podopieczni trenera Odziemkowskiego pauzowali. Jak się jednak okazało powrót do ligowej rzeczywistości wyszedł Ilance na dobre, choć po pierwszej połowie zespół z Rzepina przegrywał w Żaganiu 1-0. Jednak w drugiej części spotkania przyjezdni potrafili przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 2-1.

Czarni Żagań vs Ilanka Rzepin: 1-2

Mini-raport z innych boisk

Przede wszystkim na fotel lidera powraca Dąb Przybyszów, który na własnym obiekcie ograł 3-1 Syrenę Zbąszynek. Bardzo okazałe zwycięstwo odniosła natomiast Pogoń Świebodzin, która również na własnym stadionie rozbiła Tęcze Krosno Odrzańskie aż 7-1. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbył się najciekawiej zapowiadający się mecz tej kolejki, w którym Stilon Gorzów miał podjąć Carinę Gubin.

Pauza Spójni oraz szansa na kolejne punkty zespołów ze Słubic oraz Rzepina

W szesnastej kolejce IV ligi lubuskiej słubicka Polonia zmierzy się przy ulicy Sportowej z ostatnią w tabeli Stalą Sulęcin. Mecz „u siebie” zagra również Ilanka, zaś jej rywalem będzie zespół ze Starego Kurowa. Wydaje się, że w takim układzie nasze zespoły powinny być wyraźnymi faworytami. Swojego spotkania znów nie zagra za to Spójnia. Tym razem zespół z Ośna ma pauzować. Poniżej znajdziecie Państwo weekendowy „rozkład jazdy”, a także aktualną tabelę ligową.

Polonia Słubice vs Stal Sulęcin (sobota, godzina 13:00)

Ilanka Rzepin vs Meprozet Stare Kurowo (sobota, godzina 13:00)

Spójnia Ośno Lubuskie (pauza)

Aktualna tabela ligowa (lubuski ZPN)
Aktualna tabela ligowa (proszę powiększyć)

Źródło- lubuski ZPN