Zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych , aptek i drogerii, zakaz wychodzenia z domów poza koniecznymi sytuacjami, skierowanie wszystkich szkół pracę zdalną, zamknięte teatry, kina, muzea,  hotele otwarte tylko dla podróżujących służbowo – takie obostrzenia wprowadza rząd od 7 listopada. 

– Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców to włączamy ostry hamulec bezpieczeństwa, ale jeśli przekroczy 75 to będziemy musieli wdrożyć narodową kwarantannę, włącznie z ograniczeniem w przemieszczaniu się – zapowiedział podczas dzisiejszej konkurencji Morawiecki.

– Zostańmy w domu, aby nie dać wirusowi szansy na rozprzestrzenianie się. Wychodźmy tylko wtedy, gdy musimy iść do pracy, czy na zakupy – zaapelował z kolei Adam Niedzielski.

Od soboty, 7 listopada będą obowiązywały kolejne obostrzenia.

  1. Zamknięte zostaną galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych , aptek i drogerii. W handlu poza galerią w mniejszych sklepach do 100 mkw będzie mogła przebywać 1 os/10mkw, a w sklepach pow. 100 mkw  1os/15mkw.
  2. Nauka zdalna zostaje rozszerzona na klasy 1-3 i przedłużony zostaje okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
  3. Wprowadzony zostaje zakaz wychodzenia z domów. Można wyjść tylko w sytuacjach koniecznych.
  4. Zamknięte całkowicie zostaną kina, teatry, muzea.
  5. Hotele będę mogły tylko przyjmować osoby podróżujące służbowo.