28-letnia Karolina Kosiorowska od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma spastyczny niedowład czterokończynowy. Tylko zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego i parapodium do pionizowania (przy pomocy tego urządzenia Karolina mogłaby chodzić) ułatwi jej funkcjonowanie. Niestety rodziny nie stać na taki wydatek. Potrzebna jest pomoc. 

Karolina porusza się na wózku inwalidzkim. W 2005r. miała wszczepioną pompę w Klinice Ortopedii Dziecięcej w Poznaniu, ale ze względu na infekcje usunięto implant.  W 2007r. roku przeszła kolejny zabieg operacyjny – implantacja programowej pompy baklofenowej. Od tego czasu, co kilka miesięcy zmuszona jest dojeżdżać z mamą do Zielonej Góry na uzupełnianie płynów w tej pompie.

Karolina mieszka z mamą w małej miejscowości Owczary w gminie Górzyca. Do tej pory mama Karoliny na własny koszt starała się zapewnić córce odpowiednią rehabilitację i leczenie u specjalistów, jednak to wszystko wiąże się z dużymi kosztami.

– Ja nie liczę na to, że mi manna z nieba poleci. Staram się zawsze sama zadbać o swoje dziecko, staram się nie prosić o pomoc, ale tym razem proszę, bo nie stać mnie na wydatek rzędu 12 tys. zł. Wszystkie wózki kupowałam sama, tylko, że Karola wyrastała, a ja je przekazywałam innym rodzinom potrzebującym – mówi 67-letnia Teresa Kosiorowska, mama dziewczyny. – Mieszkamy w maleńkiej wiosce, drogi są tu okropne, jest mi bardzo ciężko pchać po nich zwykły wózek inwalidzki. Mam już swoje lata i muszę myśleć o tym, by Karolina była bardziej samodzielna, by mogła sobie poradzić jak mnie już zabraknie. Wózek specjalistyczny i parapodium dało by na to szansę – dodaje kobieta.

Karolina Kosiorowska Z Owczar Potrzebuje Pomocy (4)

Pomóc może każdy

Apel o pomoc z zbiórce pieniędzy na wózek i parapodium wystosował też Środowiskowy Dom Samopomocy w Górzycy.

– Bardzo nam zależy, aby Karolina mogła samodzielnie się poruszać i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Dlatego konieczny jest zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego i parapodium do pionizowania. W tej sprawie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie -apeluje Edyta Danicka, szefowa ŚDS.

– Chciałabym z całego serca podziękować pani Edycie Danickiej za to, że nam pomaga, że naprawdę się stara, żeby żyło nam lżej. To wspaniała kobieta, bardzo skromna, pełna dobroci. Takich ludzi jest coraz mniej. Dzięki niej, czuję, ze mam wsparcie, że nie jestem z tym wszystkim sama – mówi pani Teresa.

Pomóc może każdy wpłacając choćby niewielką kwotę. Na wózek i parapodium potrzebne jest około 12 tys. zł. To nie aż tak wiele, dla rodziny natomiast jest to kwota  nierealna do zapłaty.

Poniżej numer konta, na który można dołożyć swoją cegiełkę wspierając tym samym proces rehabilitacji i terapii Karoliny.

Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas”

46 8369 0008 0063 5244 2000 0070

z dopiskiem: Karolina Kosiorowska – zbiórka na wózek specjalistyczny i parapodium do pionizacji i chodzenia.