Brak słów by opisać to, co wydarzyło się w piątek na drodze w pobliżu Ośna Lubuskiego. Kierujący oplem doprowadził do stłuczki. Jak się okazało 20-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Dodatkowo w aucie policjanci znaleźli narkotyki i wagę elektryczną. Jakby tego było mało mężczyzna przewoził… dwuletnią córkę. Istnieje też podejrzenie, że sam był pod wpływem środków odurzających.

– Dzielnicowi z Ośna Lubuskiego zostali wezwani na drogę wojewódzką nr 134, gdzie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili na miejscu, że 20-letni kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki BMW. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 20-latek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Ponadto nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podczas szczegółowej kontroli dzielnicowi znaleźli w aucie marihuanę oraz wagę elektroniczną. 20-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Następnie mężczyznę przetransportowano do policyjnego aresztu. W aucie mężczyzna przewoził swoją 2-letnią córkę, na szczęście w trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Kara grzywny, a nawet więzienie

Kierującemu oplem 20-latkowi grozi nawet więzienie. Nie wywinie się także od grzywny.

 Jeśli badania wykażą, że mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie środki odurzające to również musi liczyć się z surową karą. Jazda w stanie po spożyciu narkotyków jest traktowana jako wykroczenie i za to co do zasady grozi: areszt od 5 do 30 dni, grzywna od 50 do 5.000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast jazda pod wpływem narkotyków jest traktowana jako przestępstwo, za co grozi: grzywna w liczbie stawek dziennych od 10 do 540 przy czym stawka dzienna może wynosić od 10 do 2.000 zł, kara ograniczenia wolności od 1 miesiąca do 2 lat, kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata;

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej i jazdy bez uprawnień.

Żródło: Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.

Czytaj też: Policja apeluje o zwrócenie uwagi na bezdomnych i potrzebujących