Przy galerii Prima stanął namiot Brandmedu. Będzie można zrobić tutaj testy na COVID19. Test będzie kosztował 390 zł, dla ubezpieczonych w AOK będzie bezpłatny.

Testy można wykonać od poniedziałku do piątku od godz. 8:00. W weekendy – po indywidualnym ustaleniu. Koszt: 390 zł. Dla osób ubezpieczonych w AOK Nordost, które będą miały skierowanie lekarskie test będzie bezpłatny.

– Wykonujemy testy molekularne (RT-PCR). Służą one do potwierdzenia obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 w materiale pobranym od pacjenta. Materiał pobierany jest z nosogardzieli – mówi Marta Potaszkiewicz z Brandmedu.

Jak długo trzeba czekać na wynik?

– Zgodnie z deklaracją naszego partnera Laboratorium IMD we Frankfurcie czas oczekiwania wynosi do 72h – mówi M. Potaszkiewicz. – Wyniki zostaną przesłane na wskazany adres mailowy, SMS lub pocztą tradycyjną. Pacjent otrzyma także podczas wizyty w namiocie naklejkę z kodem QR do zeskanowania własnym telefonem – dodaje.

Badaniu można się poddać oraz opłacić je zarówno „z marszu” bez wcześniejszego umawiania się, jak i ustalić wybrany dzień i godzinę. Rejestracja telefoniczna pod nr 95 758 26 49, 518 011 108.