Od 30 października Funkcjonariusze Straży Granicznej  mają również prawo  kontrolować osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG oprócz dotychczasowych działań należących do SG od końca października kontrolują osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

– W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali prawie 5 tysięcy osób. Patrole składają się z funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podobnie jak policja kontrolują czy osoby, które mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem na kwarantannie czy w izolacji domowej, ten obowiązek respektują. Przez ten czas funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilkanaście osób, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny. Dane tych osób przekazane zostały Policji, która prowadzi w związku z tym dalsze czynności – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszystkie te czynności realizowane są z zachowaniem szczególnej ostrożności dot. reżimu sanitarnego.

Źródło: informacja prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj też: W namiocie koło galerii Prima można wykonać test na koronawirusa.