Areszt dla 39-letniego mężczyzny, który został zatrzymany przez policjantów w związku z kradzieżami na terenie Ośna Lubuskiego. 39-latek działał w warunkach recydywy a z przestępstwa kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Jak ustalili policjanci, 39-letni mężczyzna od połowy października przez miesiąc dopuścił się serii kradzieży w jednym z marketów na terenie Ośna Lubuskiego. Podejrzany regularnie odwiedzając sklep zabierał z półek odzież, alkohol  oraz drobne narzędzia nie zamierzając za nie płacić. Sklep wycenił wartość poniesionych strat na ponad 1200 złotych.

Ponadto policjanci ustalili, że 39-latek urządził sobie przejażdżkę cudzym autem. Porzucił uszkodzony samochód, ale przed tym ukradł z jego wnętrza elektronarzędzia oraz narzędzia. Swoim przestępczym działaniem sprawca spowodował straty w wysokości ponad 15 tysięcy złotych.

Mężczyzna na tym nie poprzestał. Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, usiłował groźbą bezprawną doprowadzić pracownika jednego z Urzędów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Skarbu Państwa.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy czterech  zarzutów dotyczących przede wszystkim  przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna działał w warunkach recydywy tzn. powrotu do przestępstwa. Grozi mu za to zwiększony wymiar kary. Ponadto 39-latek z przestępstwa kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu.

W czwartek(19 listopada) sulęciński  Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.