Uczniowski Klub Sportowy Polonia Słubice cały czas prowadzi nabór do swych wszystkich grup. Oprócz treningów młodzi piłkarze mają okazję grać w lidze, wszelakich turniejach nie tylko w naszym województwie ale i w całej Polsce, a nawet za granicą.

 „Rozpocznij piłkarską przygodę z UKS Polonia Słubice” –  takim hasłem działacze tego klubu zapraszają dzieci, a właściwie ich rodziców czy opiekunów, żeby dołączyć do blisko 200 młodych adeptów piłki nożnej. Aktualnie trwa nabór do aż siedmiu grup wiekowych, przy czym od tego sezonu do swych nieco starszych kolegów i koleżanek dołączyła najmłodsza grup „Bambini” z rocznika 2015 i mł. Najstarszą grupą są „trampkarze” podopieczni trenera Jacka Trojana z rocz. 2006-2007.

A jak UKS zachęca swoich potencjalnych nowych piłkarzy?

Jeżeli Twoje dziecko: lubi ruch i dobrą zabawę, chce przeżyć piłkarską przygodę, nawiązać nowe przyjaźnie, a Ty jako rodzic chcesz aby Twoje dziecko w atrakcyjny sposób spędzało czas wolny, rozwijało swoje kompetencje sportowe, realizowało swoje marzenia to zapisz je do UKS Polonia Słubice.

– W zamian za to gwarantowana jest opieka wykwalifikowanej kadry trenerskiej UEFA, zajęcia prowadzone w oparciu o Narodowy Model Gry oraz program szkoleniowy AMO, udział w rozgrywkach ligowych PZPN, udział w turniejach międzynarodowych, obozach sportowych, profesjonalna baza sportowa oraz sprzęt treningowy i co bardzo ważne prowadzenie zajęć w oparciu o zasadę Fair – Play oraz zdrowy styl życia, a także możliwość edukacji w klasie sportowej.- mówi Jacek Trojan, prezes UKS-u.

Sukcesy w kraju i za granicą

Żeby nie być gołosłownym oprócz wielu zwycięstw ligowych i turniejowych warto poznać największe sukcesy w naszym kraju i za granicą. Zwycięstwo w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion” i udział w finale ogólnopolskim w Warszawie w 2017r. Zwycięstwo w międzynarodowym turnieju „Fragaria Cup” w Słowackim Presov w 2018 r. Zwycięstwo w międzynarodowym turnieju „Balaton Cup” w Węgierskim Siofok 2019 r. Cykliczne powołania zawodników do kadry LZPN

Sezon letni co prawda za nami ale cały czas odbywają się turnieje „pod chmurką” i w halach.
Oto kilka grudniowych przykładów…

Drużyna rocznika 2012 (trener Jakub Augustyniak) w niedzielę 13 grudnia wzięła udział w Turnieju Mikołajkowym Torneo Lubuskie o Puchar Prezesa K-SSSE KOSTRZYN. Na hali w Kostrzynie rywalizowało 8 drużyn. Słubiccy piłkarze w zawodach spisali się bardzo dobrze. W grupie odnieśli 2 zwycięstwa i 1 remis. To pozwoliło awansować do półfinału, gdzie nie sprostali drużynie z Gubina. W Meczu o 3 miejsce zrehabilitowali się za wcześniejsza porażkę i pokonali Pogoń Szczecin. Najlepszym bramkarzem turnieju został Nasz zawodnik, Wiktor Dorosz

Podczas tego samego weekendu podopieczni Michała Krystkowiaka drużyna Orlika Młodszego (rocz. 2011) wzięła udział w Torneo Cup również w Kostrzynie. Pomimo dzielnej postawy (grały dwa roczniki 2011 i 2010) niestety w fazie grupowej nie udało się wygrać żadnego spotkania, grając przeciwko drużynom z Kostrzyna, Szczecina i Słońska. Dopiero w ostatnim meczu turnieju chłopcy odnieśli zwycięstwo, po wygranej serii rzutów karnych z zespołem z Kostrzyna

Na koniec bardzo ciekawe doświadczenie czyli gra na murawie pod balonem w Policach. Wybrali się tam w niedzielę 13 grudnia młodzicy. – Nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą postawę, grając bardzo odważnie w pojedynkach 1 na 1, jednocześnie prowadząc grę w większości spotkań. Ostatecznie zakończyliśmy zmagania na 3 miejscu. Bardzo cieszy docenienie naszego zawodnika- Karola Bukato, który został królem strzelców, jednocześnie wzbudzając duże zainteresowanie wśród innych trenerów. – podsumował trener Jakub Szewieliński.

Nabór do szkółki i treningi na hali piłkarskiej pomimo obecnej sytuacji jest cały czas prowadzony. Zapraszamy jeszcze raz rodziców do współpracy z UKS Polonia Słubice.

Czytaj też: Nie siedź w domu… śmigaj na lodowisko