Ma 26 lat, jest słubiczanką. Zaczęła śpiewać w przedszkolu. – Za namową pani przedszkolanki, mama zapisała mnie na śpiewy do Smok-a, na tańce oraz na pianino do Szkoły Muzycznej w Słubicach – wspomina Jowita Świtońska, bo o niej właśnie będzie ten artykuł. Jej pierwszy klip „Chcę nie chcę Cię” w niecały tydzień zyskał prawie 35 tyś. wyświetleń na YouTube. Dziś tworzy swój materiał na nową płytę. 

W 2019r. ukończyła Akademię Sztuki w Szczecinie na wydziale wokalistyki rozrywkowej, a wcześniej II stopień Szkoły Muzycznej w Gorzowie w klasie fortepianu. Na studiach zaczęła tworzyć własne piosenki.

– Bardzo pragnęłam podzielić się moją pasją z innymi. To wspaniałe jak moje teksty trafiają do ludzi i możemy wspólnie przeżywać dane chwile. Ku mojemu zaskoczeniu, pierwszy klip do piosenki Chcę, nie chcę Cię w niecały tydzień zyskał prawie 35 tyś. wyświetleń na YouTube. Uważam, że to ogromny sukces dla osoby początkującej oraz bez wsparcia wytwórni czy menagera – mówi Jowita.

Jaka była historia tej piosenki?

– Nagrałam ją, ale miałam pojęcia co z nią zrobić. Zaryzykowałam, założyłam na Facebooku  fanpage, na którym opublikowałam nagranie. Ludzie zaczęli „lajkować” i udostępniać. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy liczba wyświetleń zaczęła rosnąć w tysiące – mówi.

Ale to nie wszystko. Dopełnieniem szczęścia był czas, kiedy Jowita usłyszała siebie w … radiu. Jej świąteczny singiel można było usłyszeć w Radiu Zachód, Radiu Plus Gorzów, Radio MAXXX Gorzów oraz Radiu Szczecin.

Ponieważ zajęcia wokalne i taneczne się pokrywały- musiała wybierać.

– Oczywiście zdecydowałam się na śpiew, jednak parę lat temu powróciłam do zajęć tanecznych, ponieważ uważam, że ruch sceniczny jest nieodłącznym elementem podczas wystąpień – mówi wokalistka.

Kolejnym klipem był utwór z profesjonalnym teledyskiem do piosenki „A kysz!”. Ma ponad 32 tys. wyświetleń.

– Utwór „A kysz” to zerwanie z przeszłością i wejście w nowy rozdział w życiu. To walka o samą siebie! – mówi solistka.

Do tego teledysku cały scenariusz (scenografia, stroje, makijaże, układ, ludzie) stworzyła Jowita.

Obecnie mieszka w Szczecinie, nadal doskonali śpiew oraz pracuje nad płytą.

– Tworzę materiał i mam nadzieję, że do końca roku uda się z realizacją! Bardzo dużo czasu spędzam w studio nagrań i na pewno w tym roku pojawi się wiele muzycznych nowości na moim kanale na YouTube.

– Jowita ciężko pracowała od najmłodszych lat, swoim uporem i talentem doszła do miejsca, gdzie jest teraz, trzymam za nią kciuki, żeby kariera dalej się rozwijała, jeśli jest okazja też pomagam jej w tym na tyle ile mogę – mówi brat Jowity Sebastian Świtoński, aktualny złoty mistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc 

Kolejne klipy: „Chwila”, „Bluza” podobnie jak „Chcę nie chcę Cię” i „A kysz!”  cieszą się dużą liczbą wyświetleń. Posłuchajcie.