Do niecodziennego zdarzenia doszło w Górzycy we wtorek, 9 lutego. – Dzielnicowi z Górzycy zatrzymali 23-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej – informuje policja. Traktorzysta zorganizował kulig. Do pojazdu podczepione były worki ze słomą, na których siedziały dwie osoby. 

23-letni mieszkaniec gminy Górzyca, kierujący ciągnikiem rolniczym miał doczepione na sznurku dwa worki ze słomą, na których siedziało dwóch mężczyzn.

– Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze. Kierowca stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilkuset metrów ciągnik został zatrzymany – czytamy w informacji prasowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Mężczyźnie, który zmusił policjantów do pościgu, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. 23-letni mieszkaniec gminy Górzyca odpowie również za wykroczenia drogowe.