Już 6 marca zawodnicy słubickiej Polonii, a także zespoły z Rzepina i Ośna powrócą do gry. Runda wiosenna zapowiada się zresztą wyjątkowo interesująco, bo szanse na awans ma teoretycznie cała ligowa czołówka. Przyjrzyjmy się zatem, jak w wykonaniu naszych ekip wyglądał okres przygotowawczy.

Na wstępie warto jednak króciutko podsumować rundę jesienną. Przypomnijmy, że najlepszy wynik z zespołów, które reprezentują nasz powiat osiągnęła Ilanka Rzepin. Drużyna, którą na co dzień prowadzi Daniel Odziemkowski zajęła trzecie miejsce na podium, a do tego dołożyła jeszcze awans w lokalnym pucharze Polski. Zespół słubickiej Polonii zakończył natomiast rundę jesienną na szóstej pozycji i podobnie, jak Ilanka również uzyskał promocję do wiosennych bojów w rozgrywkach pucharowych. Nieco słabiej poradziła sobie Spójnia, która co prawda odpadła z pucharu, ale w lidze rozegrała kilka niezłych spotkań zajmując ostatecznie ósmą lokatę na finiszu jesiennych zmagań w IV lidze lubuskiej.

Praca wre

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Przygotowania do rundy rewanżowej słubiczanie rozpoczęli tuż po nowym roku, natomiast pierwsze mecze kontrolne zespół Polonii rozgrywa od końcówki stycznia. Do tej pory „Duma Pogranicza” mierzyła się m.in. z Osadnikiem Myślibórz (4-1 dla Polonii), Budowlanymi Murzynowo (3-2 dla Budowlanych) czy też Zorzą Ochla, którą zespół ze Słubic pokonał 5-1. Jeśli chodzi o Ilankę, to ekipa z Rzepina mierzyła się dotychczas m.in. z Pogonią Skwierzyna (5-3 dla Ilanki), jak i również Wartą Słońsk, którą podopieczni Daniela Odziemkowskiego rozbili 3-0. Wiemy też na pewno, że Ilanka przystąpi do rozgrywek w nieco innym składzie personalnym niż miało to miejsce jesienią. Spójnia natomiast rozpoczęła swoje przygotowania z dość wysokiego „C” pokonując wspomnianą Ilankę aż 5-1. Ostatnio jednak zespół z Ośna zaliczył małą wpadkę ulegając w meczu sparingowym niżej notowanemu Piastowi Karnin 2-1.

Przewidywania

Oczywiście na ten moment ciężko odgadnąć w jaki sposób prezentować się będą nasze zespoły w rundzie wiosennej. Ilanka wydaje się być na tę chwilę osłabiona, zaś Polonia w dalszym ciągu nie pozyskała typowego napastnika, który zapewniłby nam pożądaną liczbę bramek. Odpowiedź poznamy zapewne dopiero na murawie. O zmianach kadrowych w poszczególnych ekipach poinformujemy natomiast Państwa już niebawem.