Gmina wykupiła dostęp do aplikacji mobilnej „Kiedy śmieci”, która jest bezpłatna dla mieszkańców. Dzięki niej na telefon dostaniemy powiadomienie o zbliżającym się terminie odbioru odpadów. Już można z niej korzystać.

Wystarczy zainstalować i uruchomić prostą i przyjazną użytkownikowi aplikację „Kiedy śmieci” , która jest dostępna w sklepach Google Play oraz AppStore. Posiada ona kilka funkcji, ale jedno główne zadanie – poinformować o zbliżającym się odbiorze odpadów. Po określeniu miejsca odbioru odpadów aplikacja przypomni użytkownikowi, kiedy będzie odbierana dana frakcja odpadów.

Ale to nie wszystko. W aplikacji dostępne są również zasady prawidłowej segregacji śmieci i słownik odpadów. Dostępne są też dane PSZOK oraz dodatkowe informacje z gminy dotyczące gospodarki odpadami, na przykład terminy i zasady płatności.

Istnieje też możliwość zmiany powiadomienia o najbliższym odbiorze (1-5 dni), można też ustawić dodatkowe przypomnienie w dniu odbioru.

Aplikacja pozwala też podejrzeć pełny harmonogram odbioru odpadów. Co ważne jest bezpieczna dla użytkowników i nie wymaga podawania jakichkolwiek danych osobowych, w tym numeru telefonu.

Autor: Gmina Słubice

Czytaj też: Darmowa aplikacja poinformuje mieszkańców Górzycy i Rzepina o terminie odbioru śmieci