Po ponad trzech miesiącach przerwy do gry na czwartoligowym froncie powracają ekipy z naszego powiatu. Zerknijmy z kim na inaugurację rundy wiosennej przyjdzie mierzyć się słubickiej Polonii, Ilance Rzepin oraz Spójni Ośno Lubuskie.

Swoje ligowe zmagania tej wiosny jako pierwsza rozpocznie Spójnia, która już w tę sobotę uda się do Kużuchowa na mecz z tamtejszą Koroną. Warto zaznaczyć, że w zespole z Ośna doszło tej zimy do kilku zmian. Klub jak dotychczas pozyskał Eryka Tyszenko i Dawida Sadowskiego (obaj z Warty Gorzów), natomiast z zespołem pożegnali się Mateusz Szczurek oraz Heham Aivazian. Z kolei Jacek Gireń i Michał Musztelarz zdecydowali o zawieszeniu treningów w efekcie czego nie pojawią się w kadrze na wyjazdowy mecz z Koroną.

Korona Kożuchów vs Spójnia Ośno Lubuskie (sobota, godzina 15:00)

Ciężkie zadanie już dzień później czeka za to Ilankę. Rewelacja rundy jesiennej zmierzy się bowiem na wyjeździe ze Stilonem, który cały czas myśli o awansie do III ligi. Jeśli jednak gorzowianie chcą powrócić na trzecioligowy front, to muszą zacząć punktować od samego początku. W innym przypadku na odrabianie straty punktowej, która dzieli Stilon od czołówki może być zwyczajnie za późno. Co zatem przemawia za Ilanką? Wydaje się, że atutem zespołu z Rzepina jest na pewno wysoka dyspozycja w formacji ataku. Podopieczni Daniela Odziemkowskiego w ostatnich meczach kontrolnych wygrywali kolejno z Pogonią Skwierzyna (3-5), Wartą Słońsk (3-0) czy Celulozą Kostrzyn (12-5).

Stilon Gorzów vs Ilanka Rzepin (niedziela, godzina 14:00)

Na wyjeździe swój mecz rozegra też słubicka Polonia, której przeciwnikiem będą rezerwy zielonogórskiej Lechii. Czeka nas zatem dość ciekawa i pełna piłkarskich emocji inauguracja rundy wiosennej. Za nasze zespoły trzymamy oczywiście, jak zawsze kciuki.

Lechia II Zielona Góra vs Polonia Słubice (niedziela, godzina 12:00)