Od środy, 26 maja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM! I Wy możecie wziąć udział w XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem „LUBIMY CZYTAĆ POLSKICH AUTORÓW!”.

Biblioteka słubicka kolejny raz włącza się w obchody tego święta. Tym razem wyruszy z czytelnikami w literacką podróż „Lokomotywą pełną bajek”. Zaplanowała cykl spotkań z przedszkolakami, głośne czytanie online, wystawa w oddziale dla dzieci książek ze Złotej Listy oraz  kreatywne warsztaty pn. „Podróż z książką”. W trakcie całego tygodnia, wokół biblioteki rozbrzmiewać będą fragmenty książek z listy „Złotej Dwudziestki”, wyłonionych w Plebiscycie zorganizowanym z okazji 20-lecia kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Biblioteka słubicka zaprasza do śledzenia zaplanowanych, ciekawych wydarzeń na bibliotecznym profilu FB, jak również do korzystania z wielu interesujących spotkań z czytelnikami na stronie

Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom

PROGRAM

Poniżej przedstawiamy ramowy ogólnopolski program Tygodnia Czytania Dzieciom:

26 maja (śr) – „Lokomotywa” Juliana Tuwim

27 maja (czw) – „Pana Kuleczka” Wojciech Widłak

28 maja (pt) – „Florka. Z pamiętnika ryjówki” Roksana Jędrzejewska-Wróbel

29 maja (sob) – „Detektyw Pozytywka” Grzegorz Kasdepke

30 maja (nd) – „Rutka” Joanna Fabicka

31 maja (pn) –„Tajemnica przeklętej harfy” Marcin Kozioł

1 czerwca (wt) –„Pozłacana rybka” Barbara Kosmowska

2 czerwca (śr) – „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”: Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz.

Biblioteka zaprasza w tę ciekawą podróż bez biletu! To będzie wyjątkowo zaczytany tydzień!
Zespół BPMiG w Słubicach

Czytaj też: „Lubuszanie”, czyli pomiędzy prawdą a mitem