Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów słubickiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Motocyklista w rejonie przejścia dla pieszych jechał 128 km/h, tym samym przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 78 km/h. Od początku roku policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali 30 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do interwencji zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w sobotę (29 maja) w godzinach porannych. Około godz.8.30 w Górzycy policjant słubickiej drogówki zatrzymał 52-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego, który motocyklem jechał o 78 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Motocyklista jechał 128 km/h w rejonie przejścia dla pieszych. Policjant zatrzymał mu prawo jazdy. 52-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Autor: KPP Słubice