Z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 otrzymamy 197,5 tys. zł, czyli połowę kwoty, którą potrzebujemy, żeby zbudować kilometrową ścieżkę prowadzącą do pomnika upamiętniającego więźniów hitlerowskiego obozu karnej pracy „Oderblick” w Świecku – cieszy się gmina. I ma jeszcze jeden powód do radości. Na konto gminy trafi kolejne 255 tys. zł dotacji na przebudowę drogi w Drzecinie.

– Zabiegaliśmy o to dofinansowanie ponieważ ścieżka w tym miejscu jest bardzo potrzebna – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Teren byłego obozu odwiedzają często turyści, wśród których jest też sporo rowerzystów, a dotychczasowa droga na pewno nie była komfortowa. Będzie to też bezpieczne i wygodne miejsce dla pieszych, na które czekali mieszkańcy Świecka – dodaje burmistrz.

Wojewoda Lubuski podzielił pieniądze w ramach puli przeznaczonej na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których zlikwidowane zostały PGR-y.

To nie koniec dobrych wiadomości na dziś. Z tego samego funduszu na konto gminy trafi jeszcze 255 tys. zł dotacji na przebudowę drogi w Drzecinie. Na 1,2 km odcinku powstanie asfaltowa droga na podbudowie tłuczniowej. Koszt całej inwestycji to 510 tys. zł. Dotacja stanowi 50 proc. wszystkich kosztów.

Czytaj też: Nowe przedszkole, nowa jakość edukacji – w Kunowicach powstaje Promet Kids!