Czy w przyszłości można będzie uniknąć zamykania granic w związku z pandemią? Centrum B/ORDERS IN MOTION Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zaprasza na dyskusję online pod tytułem „Co dalej po koronawirusie? Perspektywy dla dwumiasta Słubice i Frankfurt nad Odrą”, która odbędzie się w środę, 7 lipca, w godz. 18.00-20.00. Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i niemiecki.

Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji prosimy o rejestrację na stronie:  https://t1p.de/Anmeldung-Corona-Diskussion (formularz w języku niemieckim) lub mailowo na adres: grenzforschung-whk@europa-uni.de.

Wiosną 2020 r. pandemia koronawirusa w szczególny sposób dotknęła Słubice i Frankfurt nad Odrą. Działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa podjęte przez rządy obu krajów nie uwzględniały specyfiki granicznego dwumiasta. Jaki wpływ miały te ograniczenia na codzienność osób dojeżdżających do pracy po drugiej stronie Odry? Jak wyglądała sytuacja studentów pokonujących granicę w drodze na uczelnię? Jak przebiegała współpraca przy polsko-niemieckich projektach? Co w wyniku pandemii zmieniło się na lepsze? I jaką strategię należy obrać w podobnych sytuacjach w przyszłości?

Na te pytania dyskutować będą  zaproszeni goście: dr Norbert Cyrus (Viadrina Center B/ORDERS IN MOTION), dr Marcin Krzymuski (Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji) oraz Linda Pickny (Manufaktura Kultury Gerstenberg). Rozmowę poprowadzi dr Peter Ulrich (Instytut Badań Przestrzenno-Społecznych im. Leibniza w Erkner / Uniwersytet BTU Cottbus-Senftenberg). W drugiej części spotkania zaplanowana jest rozmowa z publicznością – pytania i opinie są mile widziane.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Fabryka Badań B/ORDERS IN MOTION”.

Więcej informacji w języku niemieckim na stronie: www.borders-in-motion.de/veranstaltungskalender/-/calendar/event/414483