W sobotę 26 czerwca odbył się pierwszy turniej drugiej serii Grand Prix Siatkówki plażowej. Do walki o zwycięstwo przystąpiło 6 drużyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a następnie rozlosowano mecze.

Po starciach grupowych, wejście do półfinałów zafundowali sobie: „Asy z pod liścia” i „Dziki” a także „Kaitaka” i „Świnki”.

Udział w turnieju wzięło 6 drużyn w składach:

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

„Dziki” – Wojtek Rożnowski i Maciej Sikora
„Świnki” – Ula Tymczyn i Marcin Augustyniak
„Asy z pod liścia” – Filip Sienkiewicz i Dominik Płucienniczak
„Kaitaka” – Karolina Kępa i Paweł Bihuniak
„Serbowiaki” – Andrzej Nowakowski i Łukasz Makowski
„Bliźniaki” – Matusik Paweł, Matusik Łukasz

W pierwszym meczu półfinałowym, do walki o pierwsze miejsce otworzyła sobie drzwi „Kaitaka” wygrywając 2:0 z „Asy z pod liścia”. Drugi mecz półfinałowy spotkał się niestety z przykrą niespodzianką i jeden z zawodników z drużyny po skończonym ataku, źle lądując zwichnął kostkę. Na szczęście mecz nie skończył się w ten sposób. Z ratunkiem do drużyny „Dziki” przyszła zawodniczka – Karolina Baran i mogli dokończyć starcie z przeciwnikami. W Tie-breaku to jednak drużyna „Świnki” przejęła prowadzenie i dostała się do finału.

W meczu o trzecie miejsce, po wielu wymianach i zaciętym , wyrównanym pojedynku podium z brązowym medalem wywalczyła sobie drużyna „Asy z pod liścia”. Gdy przyszedł czas na finałowy pojedynek po raz kolejny na boisku pojawiła się drużyna „Kaitaka” i „Świnki”. Podobnie jak w fazie grupowej „Kaitaka” nie pozwoliła wyjść przeciwnikom na prowadzenie i wygrała w finale 2:0 dzięki czemu wywalczyła złoty medal i objęła prowadzenia w fazie generalnej otrzymując 100 punktów.

Po wszystkich meczach drużyny, które zdobyły podium zostały udekorowane medalami przez Sołtysa Serbowa  Mieczysława Kotulskiego, który w czasie turnieju bardzo wspierał zawodników wraz z innymi kibicami. Zapewniono poczęstunek w formie owoców i udostępniono świetlicę wiejską.

Drużyny bardzo dziękują za ponowną możliwość zorganizowania turnieju w Serbowie i liczą, że za rok również będą mogli zagościć na serbowskim boisku.

A już za tydzień w sobotę czeka nas kolejne spotkanie „II Grand Prix Siatkówki Plażowej”. Tym razem po raz kolejny drużyny zagoszczą w ośrodku wypoczynkowym „Magic Camp” na pięknej plaży w Lubniewicach.
Na to spotkanie można już się zapisywać u kierownika turnieju do piątku pod numerem telefonu:
Krzysztof Skrzypnik: +48 501 557 207

Serdecznie zapraszamy !

Patronem medialnym Grand Prix Siatkówki plażowej jest I Love Słubice.

Autor: Urszula Tymczyszyn

Czytaj też: Słubickie Mistrzostwa weteranów