?????????????????????????????????????

Drugi dzień tegorocznego święta, które w latach ubiegłych nosiło nazwę Miejskiego Święta Hanzy tym razem nazywa się „Letnim graniem”. W sobotę na boisku bocznym SOSR działo się i to bardzo wiele.

O biciu rekordu poprzez przygotowanie największej do tej pory ilości zupy soljanki przez znanego z programów kulinarnych Mateusza Gesslera piszemy w osobnym tekście. Tym razem chcemy się skupić na tym wszystkim, co jeszcze mieli do swej dyspozycji uczestnicy sobotniego świętowania.

Zaczniemy od części muzycznej. Od 14.00 na scenie głównej zaprezentowały się polskie i niemieckie grupy muzyczne (głównie seniorzy), które pod ogólnym hasłem „Dzikiego Zachodu” zaśpiewały znany i lubiany muzyczny repertuar. Ta polsko- niemiecka biesiada muzyczna została doskonale przyjęta przez widzów (tańce też były).

Biesiada i koncerty

Po biesiadzie ok. godz. 19.00 wystąpił zespół Valley Road i niejako na deser znany i bardzo lubiany Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 RANO. Zespół istnieje na scenie polskiej muzyki już 15 lat. Jego lider i wokalista popularność zyskał po bardzo udanym udziale i zwycięstwie w Voice of Poland (drugi głos w Polsce). Zespół jednak pozostał przy własnych muzycznych ideałach i tym cały czas podtrzymuje swoje uznanie fanów. Występ Łukasza i bandu był o godz. 21.00. Natomiast skierowany do młodszej widowni wieczór muzyczny zakończył o d godz. 23.00 – DJ Duster. Tyle o świecie muzycznym.

Inne atrakcje

„Festiwal Food Truck Summer” – po tym hasłem kryją się kulinarne atrakcje serwowane z „pojazdów”. Menu w tych „przybytkach” jedzenia było bardzo różnorodne. Im bliżej wieczoru, tym chętniej i liczniej odwiedzane przez uczestników wszystkich wydarzeń.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wielu atrakcji dla najmłodszych. Duża ilość dmuchawców, kramy z zabawkami czy balonami przyciągały dzieciaki, które z kolei miało przełożenie na ich rodziców. Swoje atrakcje również skierowane do dzieci przygotowała niezawodna Fundacja Grupy Pomagamy…. Popcorn, wata cukrowa, wodne tatuaże, kolorowe warkoczyki to tradycyjny już „repertuar”. Swoje namioty ustawiły także miejscowe i powiatowe stowarzyszenia…

Oprócz tego bezpłatne badanie słuchu czy możliwość obowiązkowego spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.  Z tej okazji skorzystało ok. 50 osób.

Co w niedzielę?

Niedziela 11 lipca będzie ostatnim dniem świętowania. Na stadionie od godz. 14.00 odbędą się animacje sportowe dla dzieci. Natomiast wieczorem boisko przekształci się w wielką strefę kibica. Będzie można oczywiście obejrzeć finał Mistrzostw Europy pomiędzy ekipami Włoch i Anglii. Z kolei dla amatorów kina letniego od niedzieli do czwartku będą czekały seanse, których początek zawsze od godz. 22.00. Kino na wielkim ekranie czeka na kinomanów na pl. Bohaterów. Repertuar?

– niedziela – „Narodziny gwiazdy”, obsypany Oscarami amerykański melodramat muzyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera,

– poniedziałek 12 lipca – komedia Bridget Jones 3,

– wtorek 13 lipca – amerykański thriller akcji „Świat w ogniu” ,

– środę 14 lipca – „Wilka z Wall Street” Martina Scorsese z niezapomnianą rolą Leonardo DiCaprio,

– czwartek 15 lipca – polska komedia „Poranek Kojota”.

W imieniu organizatorów i naszego portalu zapraszamy serdecznie.

Zobacz też: Udało się!!! Miał być Rekord Polski i… był! Ugotowano 168 litrów soljanki! [FOTO]