Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zarządził poszukiwanie listem gończym Jacka Jaworka. Wobec mężczyzny 13.07.2021 r. wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. 52-latek jest podejrzany o dokonanie potrójnego zabójstwa w Borowcach.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255 lub 112.

Rysopis podejrzanego: tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Ubrany był prawdopodobnie w spodnie jeansowe koloru granatowego, koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego, może posiadać przy sobie bluzę lub kurtkę koloru jasnego.

Trzy morderstwa w Borowcach

Ja donosi portal wprost.pl „w sobotę 10 lipca funkcjonariusze policji  dostali informację o awanturze domowej, do której doszło w miejscowości Borowce w okolicach Częstochowy. Po dotarciu na miejsce w domu jednorodzinnym znaleźli ciała. Z broni palnej zabito dwoje 44-latków i 17-letniego chłopca. Policja szybko poinformowała, że podejrzanym o zabójstwo jest52-letni Jacek Jaworek  (brat zamordowanego 44-latka).Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. Od tego czasu mężczyzna pozostaje nieuchwytny”

„Super Ekspress”  podaje, że podczas tragedii, w domu obecna był13-letni syn zmarłego małżeństwa. Miał  ukryć w szafie i pozostać niezauważony.