Bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny Polonii Słubice nie zwalnia tempa. Juniorzy tego klubu po efektownym zwycięstwie w meczu ze Stilonem Gorzów utrzymali pozycję lidera w wojewódzkiej lidze.

Niedzielny mecz ligowy w Słubicach kończył pierwszą rundę I Wojewódzkiej Ligi Juniorów. W lidze bierze udział osiem ekip i dokładnie po siedmiu pierwszych jej kolejkach nasi juniorzy „okupują” pierwszą lokatę.

Trenerem liderów jest występujący w pierwszym zespole seniorów Polonii Maciej Ossowski. Oto jak skomentował to widowisko.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

– Zdecydowanie był to nasz najtrudniejszy mecz w tym sezonie, Stilon jest bardzo dobrze zorganizowaną drużyną z wieloma zawodnikami o wysokiej jakości. Ten mecz miał różne fazy, pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść Stilonu, my w wielu momentach nie potrafiliśmy użyć skutecznie naszego pressingu. Stilon dosyć łatwo operował piłką w środkowym sektorze boiska, na szczęście udało nam się strzelić dwie bramki po stałym fragmencie. W drugiej połowie mocno się cofnęliśmy i czekaliśmy na swoje szanse. Dzięki temu udało nam się strzelić trzecia bramkę po bardzo dobrym uderzeniu naszego kapitana Przemka Stępnia zza pola karnego. Ciężkie spotkanie, ale cieszą kolejne 3 punkty i zero z tylu.

Brawo dla całej drużyny! Co ciekawe trenerem przyjezdnych jest słubiczanin Krzysztof Kaczmarczyk, popularny Yogi, który swoją bardzo bogatą karierę rozpoczynał w naszym mieście, najpierw od roczników juniorskich następnie w piłce seniorskiej. Obecnie Krzysztof swe trenerskie i rodzinne życie związał właśnie z Gorzowem Wielkopolskim.

Po tym meczu słubiczanie zatrzymali swój licznik strzelonych bramek na liczbie 30. Te ostatnie trzy cegiełki w meczu ze Stilonem dołożyli dwukrotnie kapitan zespołu Przemysław Stępień, a także Michał Krzyśków.

– Na razie rozegraliśmy połowę spotkań, przed nami teraz runda rewanżowa. Dwie najlepsze drużyny ligi wojewódzkiej awansują do ligi makroregionalnej, gdzie zmierza się z najlepszymi drużynami z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Oczywiście już serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę 10 października w Słubicach o godzinie 16:00 z Czarnymi Browar Witnica.- dodaje trener.

Zanim jednak do tego dojdzie, dzień wcześniej w sobotę cała drużyna uda się na mecz reprezentacji Polski z San Marino. Będzie to niejako hołd złożony słubiczaninowi Łukaszowi Fabiańskiemu podczas jego ostatniego występu w naszej reprezentacji.

Na koniec warto zapamiętać nazwiska kadry juniorów MKS Polonii Słubice podczas meczu ze Stilonem. Spośród nich już teraz kilku zawodników ma na swoim koncie występy w pierwszym zespole seniorskim. Pojawienie się kolejnych to jest zapewne formalność…

Skład: Radosław Bednarczyk, Gabriel Lutycz (78’ Maciej Mucha), Michał Krzyśków, Kornel Zając, Kamil Stondzik, Bartek Oprzalski (68’ Patryk Makuchowski), Daniel Neuman (75’ Oskar Ryszczuk), Michał Krupowicz, Przemysław Stępień, Paweł Adamczuk ( 86’ Maciej Michalak), Piotr Codogni (78’ Emil Kołaciak).

W rezerwie pozostali: Fabian Zwierzchaczewski oraz Adrian Marciniak

Czytaj też: Zakończenie lata w Kunowicach – POMAGAMY Iguni! [FOTO]

[ngg src=”galleries” ids=”183″ display=”basic_thumbnail”]