Grupa ,,Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 ,,Miś Uszatek” w Słubicach przez dwa tygodnie od 9 do 24 października 2021r. uczestniczyła w działaniach CODE WEEK 2021 w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować” – inicjatywie promującej kodowanie i programowanie oraz umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Przedszkolakom mimo tak młodego wieku (6-latki) udało się wykonać 10 zadań z elementami kodowania, proponowanych przez Organizatorów Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dzięki podjętym wyzwaniom dzieci doskonaliły swoje umiejętności w kodowaniu, rozwijały logiczne myślenie, kształtowały zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijały umiejętności pracy zespołowej oraz kreatywność.

Za wykonanie tych 10 zadań, wychowawczynie p. Beata Pazda i p. Izabela Kubiak otrzymały nagrodę gwarantowaną w Konkursie Code Week 2021 z Uczymy Dzieci Programować – tj. Webinar ,,Ja, Ty, my, … Kodowanie a rozwijanie kompetencji społecznych”.
Należy nadmienić, że to niejedyna inicjatywa podejmowana przez przedszkolaki z Misia Uszatka, ponieważ od kilku lat bardzo intensywnie zajmują się kodowaniem i programowaniem, co sprawia wiele radości zarówno dzieciom, jak i nauczycielkom.

Autor: Kamila Łopusiewicz

Czytaj także: „PRZERWA NA CZYTANIE” 2021′ W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W SŁUBICACH