Nasz Czytelnik Jan Markiewicz ze Słubic przesłał nam fotografię, na której widzimy siedmiu młodzieńców. Część z nich jest zidentyfikowana, ale co do reszty pan Jan ma wątpliwości. Szukamy bohaterów tego zdjęcia!

Zdjęcia często przywracają wspomnienia, to bardzo wiarygodny nośnik naszej przeszłości. Dowodem na to jest prośba naszego Czytelnika. Pan Jan odnalazł starą fotografię, na której rozpoznaje część swoich kolegów ze szkoły. Może pomożemy mu przypomnieć resztę osób? 

 – Na przedstawionej fotografii szkolnej są moi koledzy ze szkoły podstawowej nr 1 w Słubicach. To był rok 1961,VII klasa – 60 lat temu, a wychowawczynią była pani Maślanka. Staram się przypomnieć wszystkie nazwiska, ale ciężko. Od prawej rozpoznaję: Zygmunta Gluzę , Henia Kupisa, Leszka – i tu już nie pamiętam nazwiska, dalej jest Rysiek Seroczyński i pustka. Nie wiem kto jeszcze jest na zdjęciu. Nie mam też pewności co do miejsca. Kojarzy mi się z parkiem Placu Wolności. Z tyłu widać wyburzone przed laty budynki mieszkalne stojące przy chodniku – dzisiaj wzniesienie z parterowym długim, pasażem sklepowym, ale całkowitej pewności nie mam – wspomina pan Jan. 

Słubiczanin wysłał nam również zdjęcie obrusu Komesu, który zdobi stolik na jego działce. Czyż nie jest uroczy?

Czytaj też: Niedziela misyjna, która rozpoczęła Tydzień Misyjny [fotorelacja]

249057537 305337604447879 1044204321315931153 n