Policjanci z KPP w Słubicach wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz Granicznej od 29 października do 2 listopada 2021 r., prowadzą na terenie powiatu słubickiego wzmożone działania pod nazwą „ BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”. Policjanci będą pilnować organizacji ruchu wokół cmentarzy, w takich momentach konieczne może być stosowanie się do poleceń i wskazówek mundurowych kierujących ruchem. Celem akcji jest ograniczenie wszelkich zdarzeń drogowych, zapobieganie kradzieżom oraz włamaniom do pojazdów.

 – W związku ze wzmożonym ruchem kołowym apelujemy o zachowanie większej ostrożności na drodze. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i trzeźwi. Prędkość dostosowujmy do warunków panujących na drodze, parę minut nas nie zbawi, a na miejsce dojedziemy cali i zdrowi. Pamiętajmy o zmianach organizacji ruchu oraz obostrzeniach związanych z panującą pandemią. – mówi rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska.

Kontrole

Trwa ogólnopolska akcja „Znicz”. Możemy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców oraz zwrócą uwagę na wykroczenia, które mogą być potencjalnie przyczyną wypadku. Na cmentarzu należy również pilnować takich rzeczy jak torebka czy telefon, dzień Wszystkich Świętych to idealna okazja na dorobek dla kieszonkowców!

Obostrzenia

Maseczka to niestety w tym roku nieodłączny element wyprawy na cmentarz. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie ochrony na usta i nos, ponieważ w tłumie trudno zachować dystans.

Nie będzie żadnej ostrej regulacji, tylko to jest odwołanie się do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich, za swoje otoczenie. W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, którzy pojawiają się w tych miejscach pamięci, jest bardzo duża, pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu, więc myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista – podkreślił Niedzielski (PAP)

Policjanci sprawdzają także, czy ludzie będą nosić maseczki tam, gdzie jest to wymagane, czyli w komunikacji miejskiej lub pomieszczeniach zamkniętych.

Czytaj także: Jak będzie wyglądać 1 listopada? Organizacja wokół cmentarza oraz darmowe autobusy