To, że powstaje klub seniora wiadomo było już w 2019 r. Epidemia pokrzyżowała jednak plany i projekt trzeba było przełożyć. – W tym czasie seniorzy wciąż pytali o to, kiedy będą mogli już się spotykać w klubie. Nadszedł w końcu ten czas i choć mamy kolejną falę pandemii wszystko odbywać się z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa – mówi burmistrz Sławomir Dudzis. 

Klub Seniora uroczyście został otwarty w środę. Miejsce w nim znajdzie 30 seniorów, choć jak mówi S. Dudzis zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. 

– Nie spodziewałem się, że aż tylu seniorów będzie chciało korzystać z takiego miejsca, ale bardzo mnie to cieszy. I już mogę powiedzieć, że skoro tak wygląda sytuacja pojawiły się plany otwarcia jeszcze jednego klubu – zapowiada burmistrz. 

Dzięki powstaniu rzepińskiego klubu seniorzy mogą rozwijać swoje zainteresowania, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i integrować się z otoczeniem.

– Seniorzy będą mieli zajęcia komputerowe, zajęcia z rękodzieła, zajęcia kulinarne, poradnictwo dietetyczne – wymienia Kamil Michniewicz, rzecznik magistratu. Zajęcia – po około cztery godziny – będą trzy razy w tygodniu.

– Bardzo się cieszę jako mieszkanka Rzepina oraz Prezes Stowarzyszenia słoneczko, ponieważ cześć naszych członków należy do tego klubu. W Rzepinie bardzo brakowało takiego miejsca. Wielki szacunek dla naszego burmistrza za pomysł i realizację. Mam nadzieję, że w niedługim czasie i organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Rzepin również doczekają się miejsca dla siebie – mówi  Elżbieta Pych z Rzepina.

 

Zakup budynku, w którym znalazł się Klub Seniora to koszy 0,5 mln zł. Kolejne 500 tys. kosztował remont. Część pieniędzy udało się pozyskać z Programu Senior + (150 tys. zł) oraz Regionalnego Programu Operacyjnego (300 tys. zł)

Powstanie Klubu Seniora to najważniejszy element projektu „Gmina Rzepin dla seniorów”

Oficjalnego otwarcia dokonali: europosłanka Elżbieta Rafalska, burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW Grażyna Jelska, proboszcz Parafii – Stanisław Wencel i dyrektor OPS w Rzepinie Sławomir Karatysz. 

Czytaj też: – Czekaliśmy na to 16 lat – mówi wójt Robert Stolarski. Wiatraki w gminie Górzyca zasilą 40 tys. gospodarstw [FOTO, VIDEO]