Ostatnie dni w Słubicach były pełne świątecznej magii, miasto odwiedził Mikołaj, a na Placu Bohaterów odbyły się liczne, widowiskowe występy! Mieszkańcy Słubic spotkali się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, by wspólnie celebrować świąteczny czas. Wokół Placu Bohaterów stały stoiska z pięknymi ozdobami świątecznymi, można było napić się grzańca i kupić pięknie udekorowane pierniczki!

Swoje miejsce znalazło również stoisko Fundacji GRUPY Pomagamy, która aktywnie brała udział w Jarmarku. Zjechały się także Foodtruck’i, oferując jak zawsze pyszną kuchnię z całego świata, tym razem w świątecznej edycji. Zobaczmy jakie chwile udało się uchwycić na zdjęciach…

Rozpoczęcie

Jarmark Bożonarodzeniowy trwał trzy dni, a czas ten był wypełniony niesamowitymi atrakcjami. Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem dzieci z Mikołajem. Uśmiechów na twarzach najmłodszych nie brakowało. Burmistrz Mariusz Olejniczak odpalił lampki na choince oraz mogliśmy podziwiać pierwszy występ grupy LOCOMORA. Jest to grupa wesołych ludzi, cyrkowców, chodzących na szczudłach oraz zachwycających ludzi pokazami ognia. Tym razem w Słubicach pojawił się kilku metrowy Mikołaj, piękna, cała na biało śnieżynka oraz kilku wesołych elfów, uzdolnionych akrobatycznie. Występ grupy LOCOMORA przenosił nas do innego świata, do świata baśni i marzeń. Udział w tym pokazie jest wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem. Był także występ Akapeli BAJER, lokalnych artystów oraz tancerzy z grupy Bohema.

Drugi dzień Jarmarku

W sobotę odbyło się Preludium Bożonarodzeniowe, miejska Wigilia i przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światełka Pokoju. Burmistrz Mariusz Olejniczak wspólnie z harcerzami tradycyjnie przekazał Betlejemskie Światło Pokoju również nadburmistrzowi Frankfurtu Rene Wille. Na Placu Bohaterów zostały złożone mieszkańcom świąteczne życzenia oraz odbył się wspólny poczęstunek. Można było spotkać ponownie Mikołaja, który rozdawał pyszne upominki, a nawet wolontariuszy WOŚP, którzy już rozpoczęli swoją zbiórkę. Atrakcją były także rozśpiewane „Tryumfy Króla Niebieskiego” w wykonaniu mieszkańców miasta, przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń oraz pracowników Urzędu Miasta w Słubicach. Studio Tańca Bohema wykonało Dirty Dancing w zimowej, świątecznej odsłonie. Oklasków i zachwytu nie brakowało! LOCOMORA zabawiała mieszkańców występami akrobatycznymi i nie tylko, na całym placu! Z Boku sceny pojawiły się urocze lamy i miniaturowy konik, które przyciągały dzieci do zrobienia wspólnego zdjęcia. Ten Jarmark niewątpliwie zostanie zapamiętany i wpisze się w historię naszego miasta!

Ta ostatnia niedziela…

Ostatni dzień i niestety ostatnia okazja na spotkanie z Mikołajem i wspólne celebrowanie świątecznego Jarmarku. Tego dnia pojawili się artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego im. Stanisława Jatczaka w Cybince, Magdalena Kozinoga oraz Aleksandra Falkowska. Niestety pogoda w niedzielę nie dopisała, padał deszcz, jednak Jarmark i tak przyciągał mieszkańców na Plac Bohaterów.

Czytaj także: Podaruj na Święta voucher ze zdrowiem!

 

[ngg src=”galleries” ids=”219″ display=”basic_thumbnail”]