271384197 4577385949025219 948728590961794376 n
Galeria OKNO "Gra w kolory" Jörg Sägebarth Czarna owca / Schwarzes Schaf

Wernisaż wystawy „Gra w kolory”. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Galeria OKNO zapraszają. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14.01.2022 o godzinie 18.00.

Na wernisaż składają się dwa projekty będące efektem spotkań artystycznych grupy AKFA odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w roku 2021. Oba projekty odbywały się pod hasłem „Gra w kolory”. Prezentowane fotografie ozdobiły również tegoroczny kalendarz z Galerii OKNO i właśnie na wernisażu będzie można go odebrać, za dowolny datek na Hospicjum Domowe Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.

Uczestnicy spotkań fotograficznych

Witold Cholewa, Tomasz Fedyszyn, Małgorzata Goroch, Magda Grochoła, Natalia Janczycka, Gudrun Kissinger, Pola Klimaszewska, Karolina Konczyńska, Emilia Kusz, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mazur – Czerniecki, Kaja Mierzejewska, Dariusz Olechno, Kacper Przywoźny, Jörg Sägebarth, Nina Skrzypacz, Katarzyna Skubisz, Eberhard Staar. Prowadzenie i inspirowanie: Anna Panek-Kusz.

„Gra w kolory”

Znacie takie powiedzenia jak: „patrzeć przez różowe okulary” czy „myśleć o niebieskich migdałach”? Ten projekt to zilustrowane związki frazeologiczne, ale tylko te, w których występuje określony kolor. Nie chodziło jednak o ładne sfotografowanie niebieskich migdałów, czy różowych okularów, lecz o zilustrowanie znaczenia, o odszyfrowanie kontekstu, w jakim dane wyrażenie stosujemy. Określiliśmy rodzaj stylistyki, w obrębie której powstał spójny, ujednolicony zestaw fotograficzny. Liczył się koncept i pomysł, który w konsekwencji ujawnił się za pomocą fotografii. 

Na spotkanie fotograficzne przyniosłam worek klocków, tych najbardziej typowych w kształcie, formie, w najbardziej powszechnych kolorach. Nie chodziło jednak o ich najładniejsze sfotografowanie, ale znalezienie dla nich kontekstu, o nadanie znaczenia, zobrazowanie idei. Klocki uruchomiły wyobraźnię, intelekt, zmysły. Okazało się, że mogą nie tylko służyć do zabawy, ale również do konstruowania wypowiedzi artystycznej?.. Stały się tylko pretekstem do ujawnienia kreatywności, do wyrażenia swoich poglądów czy rozterek, do podjęcia zabawy z formą, optyką, kolorem. 

Kalendarz z Galerii OKNO

Podobnie jak w poprzednich latach jego kolportaż połączony jest z akcją charytatywną na rzecz Hospicjum Domowego Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.
Gdzie można go odebrać? Za dowolny datek do puszki hospicjum!

  • w Galerii OKNO,
  • w sekretariacie Słubickiego Miejskiego Kultury,
  • podczas wernisażu w Galerii OKNO 14.01 o godz. 18.00 na którym poznacie osobiście autorów zdjęć.

271242297 384238443500948 5556577640851982779 n

Informacje: Galeria OKNO

Czytaj także: Cybinka: W bibliotece powstał Klub Malucha dla dzieci w wieku 0-4 lat. Jak Wam się podoba pomysł?