Wiecie,  że dwójka słubiczan Gerard Kędziak i jego dziewczyna Renata Segudzińska prowadzą kanał na YouTube, w którym informują turystów o miejscach, które warto odwiedzić? Nie, nie chodzi tylko o to, by pokazać, że takie miejsca są i jak wyglądają, ale o to, by przygotować podróżujących na wypad w różne zakątki kraju i nie tylko. Ich kanał „Razem w podróży” w ciągu 6 miesięcy wyrobił próg 1000 subskrybentów i 4000 godzin w YouTube, co skutkowało przyjęciem do programu partnerskiego YouTube.

Renata Hryniewicz: Skąd pomysł na taki projekt?

Pomysł zrodził się ponad rok temu. Siedzieliśmy i szukaliśmy informacji na temat szlaku w Tatrach, ponieważ się tam wybieraliśmy. No i po przejrzeniu kilkunastu odcinków żadnych przydatnych informacji nie wyciągnęliśmy. I tak oto powstał pomysł nagrania filmików z informacjami, które są potrzebne i których brakuje. Jadąc gdziekolwiek warto zawsze wiedzieć czego się spodziewać niż iść w ciemno. I tak właśnie powstają nasze filmy, które poza informacjami na temat miejsca mają również nawiązania do elementów kultury i historii. Chcemy przez nasze filmy pokazać miejsce na nasz sposób, aby był on również edukacyjny. Jeśli ktoś chce znaleźć nasz kanał w YouTube wystarczy, że wpisze „razem w podróży”

Jak się zaczęło?

Kanał powstał już kilka lat temu. Początkowo służył nam jako miejsce do wrzucania wywiadów i materiałów z eventów dla klientów, z którymi współpracujemy. Dopiero rok temu zajęliśmy się strikte podróżami i chcemy aby nasz kanał dalej szedł w tą stronę. Nie zamykamy się tylko i wyłącznie na Polsce chcielibyśmy podróżować również po Europie z kamerą, co już wcześniej robiliśmy, ale było to w okresie przed nagrywaniem filmów podróżniczych na platformę YouTube i nikt wtedy nie myślał, aby zebrać materiał filmowy na potrzeby stworzenia filmu.

W tamtym okresie robiliśmy tylko zdjęcia i nagrania z dronu pod pisanie artykułów podróżniczych na naszą stronę internetową do działu magazyn travel. Mamy sporo profesjonalnego sprzętu fotograficzno- filmowego z racji prowadzenia studia filmowego foto-km.com.

Kto należy do grupy?

Póki co jest nas dwójka. Ja Gerard Kędziak i moja dziewczyna Renata Segudzińska. Jednakże nie wiadomo czy z czasem nie będzie potrzebny nam ktoś jeszcze.

Jakie już przedstawiliście atrakcje turystyczne?

Z atrakcji, które już pokazaliśmy to szlaki w tatrach takie jak: dolina kościeliska,dolina strążyska,kasprowy wierch,gubałówka,krupówki. Natomiast poza tatrami jako odskocznia to Zamek Ogrodzieniec. Na nasz kanał dojdą jeszcze odcinki z doliny chochołowskiej oraz z Warszawy.

Kim jest każdy z was?

Z racji, iż prowadzimy studio filmowe to Renia zajmuje się głównie fotografią oraz jest członkiem fundacji polska hybryda (www.polskahybryda.com), która podczas pandemii zorganizowała wraz ze Stanisławem Szafran akcję chleb dla wszystkich (Stanisław Szafran otrzymał za to nagrodę Gazety Lubuskiej jako osobowość roku 2021 – red.). Natomiast ja Gerard zajmuję się filmowaniem, również jeśli trzeba to fotografią oraz montażem filmów. Oboje jesteśmy kreatywni i otwarci na wiele propozycji. Można powiedzieć, że nie umiemy siedzieć na miejscu cały czas chcielibyśmy gdzieś jeździć.

Wiadomo wyjazdy kosztują dlatego nawiązaliśmy współpracę np. z Patronite.pl, które zrzesza patronów (wsparcie finansowe osób prywatnych dla twórców autorów – red.) i autorów twórców.

Współpracujecie z kimś znanym z branży? 

Znamy się z  popularnym youtuberem Marcinem „Borkoś” Borkowskim, który wystąpił także  w programie „Totalne remonty Szelągowskiej”. Borkoś jest ratownikiem medycznym i będzie występował planowo w naszych odcinkach. Będzie podpowiadał jak się zabezpieczyć na wyprawę podróżniczą od strony medycznej. 

277609575 381537490495540 6473479684983686128 n (1)
Para podróżników z popularnym youtuberem Marcinem „Borkoś” Borkowskim (w środku) ]

 

Co najbardziej Was pociąga w swojej pasji?

Kręcenie wyjątkowych filmów i planów zdjęciowych.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

BlackMagic, RED, SONY, CANON, DJI oraz profesjonalne stabilizatory obrazu. Wykorzystujemy również profesjonalne dorny podczas filmowania i zdjęć

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą fotograficzno-filmową?

Od najmłodszych lat zajmujemy się fotografią i filmem. Z uwagi na fakt, iż rodzina prowadziła studio fotograficzno-filmowe od samego początku lat 90 tych.

Mocne strony?

Poza fotografią zaawansowaną, duże nastawienie mamy zawsze na film. Nagrywamy z minimum 3 kamer jednocześnie co pozwala zebrać wystarczającą ilość materiału do montażu filmu.

Czy jesteście oglądani? Jakie jest zainteresowanie? 

W ciągu 6 miesięcy wyrobił próg 1000 subskrybentów i 4000 godzin w YouTube, co skutkowało przyjęciem do programu partnerskiego YouTube.

Dziękuję za rozmowę. Powodzenia!