6
Team Podhajecka

Dominika Podhajecka wygrała finał Tennis Federation Juniors J4 Gaborone 2 2022 w Botswanie i sięgnęła po swój pierwszy w karierze tytuł ITF Juniors (U18). Dominika zajęła również w parze z Julią Daroszewską 3 miejsce w deblu.


Piętnastolatka w zamykającym turniej spotkaniu singlowym pokonała 5:7, 6:3, 6:3 kolejną wyżej notowaną rywalkę, zwyciężczynię poprzedniego turnieju w Gaborone, rozstawioną z nr 2 w zawodach Taylę Wilmot (309 ITF Juniors) z Republiki Południowej Afryki. Przypomnijmy, że w rozgrywanym w południowej Afryce turnieju ITF J4 Gaborone lubuszanka już w pierwszej rundzie singla musiała się zmierzyć z rozstawioną zawodniczką (6), z którą uległa w poprzednim turnieju. Rewanż był solidny. Dominika pokonała 6:1, 6:0 reprezentantkę Republiki Południowej Afryki (RPA) Mikayla Plitt.

13
#teampodhajecka


W drugiej rundzie zawodów rozgrywanych na nawierzchni twardej (ponad 1000 metrów nad poziomem morza) Dominika (1092 ITF Juniors) wyeliminowała kolejną juniorkę z RPA Claire Jaramba (6:3, 6:3). W ćwierćfinale imprezy na drodze tenisistki GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki stanęła najwyżej rozstawiona zawodniczka, 233 rakieta ITF Juniors, druga juniorka Egiptu Layla Shooukry. Lubuszanka pokonała Egipcjankę po bardzo zaciętym, 3-godzinnym meczu 6:7 (6:8 w tie breaku), 6:3, 6:4. Dominika nie zraziła się po przegranym tie breaku, w którym miała piłkę setową i zapracowała konsekwentną, ofensywną grą na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy.


W półfinale piętnastolatka pokonała kolejną faworytkę, rozstawioną z 4-ką, finalistkę poprzedniego ITF J4 rozgrywanego w stolicy Botswany Marilouise Van Zyl (398 ITF Juniors) z RPA. W pierwszej rundzie gry podwójnej Dominika i Julia pewnie pokonały (6:1, 6:2) debel rozstawiony z nr 4 Riyah Dugar (Indie) i Imogen Haddad (Wielka Brytania). W ćwierćfinale Polki pokonały 6:3, 6:1 reprezentantki RPA Angelique van der Walt – Allegra van der Walt. W półfinale, po zaciętym meczu (3:6, 6:7 do 5 w tie breaku) nasze tenisistki musiały uznać wyższość pary rozstawionej z nr 1 (dwie najwyżej notowane singlistki turnieju) Layla Shooukry (Egipt) – Tayla Wilmot (RPA).


Opiekunem Dominiki i teamu Kozerki w Botswanie jest trener Jakub Nijaki. Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodniczki GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziękujemy. Sponsorem ubezpieczeniowym Dominiki, w tym ubezpieczenia dodatkowego na wyjazd do Botswany jest nasz Partner Grupa TOP Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., Dariusz Matkowski, PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, I LOVE Słubice sp. z o.o., Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj także: Disco Polo Show w Górzycy! To będzie dzień pełen emocji!