161 196762
Złodzieja złapano na gorącym uczynku. Fot. KPP Słubice

Prawdziwym „nosem policyjnym” wykazał się duet policjantów Wydziału Kryminalnego, których doświadczenie i precyzja doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 32- letniego mężczyzny, który wypłaty w bankomacie z kont ofiar dokonywał z maseczką ochronną na twarzy.

Funkcjonariusze posiadali wiedzę na temat ostatnich zdarzeń i nie bez powodu mężczyzna wzbudził ich zainteresowanie. Właśnie czyścił konto ofiary, uprzednio skradzioną kartą bankomatową. Skrupulatna praca kryminalnych przyczyniła się do postawienia mężczyźnie czterech zarzutów za kradzieże z włamaniem na terenie Polski i Niemiec. Sprawca jest już w areszcie, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku maja bieżącego roku na terenie parkingów sklepowych odnotowaliśmy zdarzenia, w których z wnętrza pojazdu  ginęły torebki damskie lub saszetki męskie z zawartością cennych dokumentów i pieniędzy na szkodę obywateli innej narodowości. Złodziej, wykorzystując nieuwagę ofiary, wyciągał z pojazdu torby z zawartością, a następnie oddalał się do bankomatu na terenie Polski i Niemiec i czyścił konta ofiar, łamiąc zabezpieczenia elektroniczne. 

Wnikliwa i skrupulatna praca kryminalnych oraz wielogodzinne przeglądanie zapisów z kamer monitoringu pozwoliło na ustalenie wizerunku sprawcy. W trakcie obserwacji przez policjantów bankomatów na terenie Słubic, przy jednym z nich zauważyli mężczyznę, który wypłacał gotówkę w bardzo higienicznych i sanitarnych warunkach, a mianowicie w maseczce ochronnej, którą zaciągnął po same oczy.

Widok mężczyzny w maseczce, jeszcze do niedawna nie budziłby w nas zaniepokojenia, jednak większość obostrzeń Covidowych zniesiono, a ten widok po ostatnich wydarzeniach mocno zaintrygował policjantów, którzy postanowili interweniować. Okazało się, że śmiałek właśnie wypłacał środki z konta jednej z ofiar kradzieży. Odzyskane środki zostały przekazane pokrzywdzonym, a sprawca usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Następne trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Czytaj też: Policja kontrolowała prędkość w miejscu, które zaznaczyli mieszkańcy na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

161 196763
Fot. KPP Słubice

 

Autor: Aspirant Agnieszka Kaczmarek