289617171 3250152668637249 1783134078712577181 n
Dominika Podhajecka. Fot. Smecz Górzyca

Ostateczną decyzję o starcie Dominiki Podhajeckiej w Mistrzostwach Polski U16 w Krakowie rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podjęto dopiero na 2 dni przed wyjazdem. Związane to było z długą kontuzją, przez którą młoda tenisistka nie mogła w pełni trenować przez 6 tygodni, a występ w mistrzostwach miał być przetarciem przed kolejnymi turniejami International Federation Juniors U18.

Ambitna lubuszanka była tym czasem o kroczek od tytułu mistrzowskiego w grze podwójnej i osiągnęła ćwierćfinał gry pojedynczej.
Zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki w parze z Barbarą Straszewską (CKT Grodzisk Mazowiecki) były rozstawione w imprezie z nr 1 i miały wolną pierwszą rundę.


W ćwierćfinale Dominika i Basia nie oddały nawet gema parze Zofia Dobija (BKT Advantage Bielsko-Biała) – Julia Grochowska ( Klub Tenisowy Kubala Ustroń).


W półfinale nasze zawodniczki pokonały 7:6 (7), 6:2 świetne deblistki Martynę Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) i Marię Głowacką (TS IDEA SPORT Toruń).


W finale Dominika i Basia musiały pogodzić się z goryczą porażki z Antoniną Czajką (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Amelią Paszun (Akademicki Związek Sportowy Poznań) choć prowadziły już… 6:2, 5:1, a potem miały jeszcze po drodze piłki mistrzowskie. Ostateczny wynik 6:2, 6:7 (3) 7:10 w super tie breaku.


W grze pojedynczej Dominika w pierwszej rundzie pokonała 6:3, 6:1 Joannę Strzelecką (Toruńska Akademia Tenisowa). Był to pierwszy mecz szesnastolatki po kontuzji od 23 kwietnia gdzie wygrała turniej ITF Juniors w Botswanie.
W drugiej rundzie reprezentantka lubuskiego i podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego okazała się skuteczniejsza (6:1, 6:4) od Kingi Wahl-Manieckiej (KS Górnik Bytom).


W ćwierćfinale Dominika po ponad 2 godzinach walki uległa (2:6, 4:6) aktualnej halowej wicemistrzyni Polski z Torunia Magdalenie Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała). W decydujących momentach i gemach rozgrywanych na przewagi zabrakło jeszcze ogrania i pewności siebie.


Opiekunami Dominiki z ramienia ATT Kozerki byli Jakub Nijaki i Mateusz Szewczyk.
Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Mistrzostwa Polski Kadetek w Krakowie. Dziękujemy.


Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

Autor: Daniel Podhajecki