brzmienie lata klasyka w parku (1)
Fot. SMOK Słubice

Lato Kulturalne w mieście „Brzmienie lata” – cykl koncertów klasycznych w najpiękniejszych parkach naszego Dwumiasta! W sobotę kolejna odsłona. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Wakacyjny relaks połączony z muzyką i dobrą zabawą to doskonały pomysł na wspólne rodzinne spędzenie czasu wolnego. Motywem przewodnim piknikowych animacji pod chmurką będzie muzyka fortepianowa i związane z nią zagadnienia rytmu, melodii, tempa i dynamiki, prezentowane w formie zabawnych aktorskich impresji, oczywiście w interakcji z najmłodszą publicznością.

PIKNIKOWE ANIMACJE DLA DZIECI
30 lipca 2022 r., godz. 17:00, Plac Bohaterów, Słubice

Podczas zajęć można będzie posłuchać pięknej muzyki Fryderyka Chopina oraz odkryć najskrytsze tajemnice fortepianu. Na wszystkich chętnych czekają również zawody, zagadki, tańce, śpiewy i dużo kolorowych dźwięków. Co kryje czarno-biała klawiatura? Jak i gdzie w fortepianie powstaje dźwięk? Co łączy muzykę i pogodę oraz ile kolorów mieści się w muzyce Chopina?   

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Odpowiedzi na te i inne frapujące pytania wspólnie z publicznością szukać będą sympatyczni Piano (Anna Łaniewska)  i Forte (Marcin Ciężki), a towarzyszyć im będzie zaprzyjaźniony pianista Przemyslaw Kojtych-Kłysz.

Zajęcia dla dzieci powyżej 3 lat.
30 lipca 2022 r., godz. 19:00, Plac Bohaterów, Słubice

Koncert: Maciej Smoląg przy fortepianie i Kwintet smyczkowy Filharmonii Gorzowskiej

Maciej Smoląg urodził się w 2003 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule.

Czytaj też: Lato Kulturalne w Dwumieście – pierwsze koncerty za nami, byliście? Sprawdźcie, czy jesteście na zdjęciu! [GALERIA]